• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rząd chce tworzyć Polski Holding Hotelowy

Turystyczny rekord w Polsce Odtwórz: Turystyczny rekord w Polsce
Turystyczny rekord w Polsce "Źródło: TVN24BiS /"

Skarb Państwa tworzy Polski Holding Hotelowy, który docelowo skonsoliduje państwowe aktywa hotelowe - poinformowała spółka Chopin Airport Development w komunikacie prasowym.

18 grudnia Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", na podstawie przyjętej w maju 2018 r.

ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zbyło udziały spółki Chopin Airport Development na rzecz Skarbu Państwa.

Powstać ma Polski Holding Hotelowy (PHH), który docelowo skonsoliduje aktywa hotelowe należące do Skarbu Państwa lub spółek z jego udziałem.

"W ręce profesjonalistów"

"Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali. Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development, która opracuje model konsolidacji, a następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa" – stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, premier Mateusz Morawiecki.

Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development, poinformował, że w ramach Polskiego Holdingu Hotelowego chce skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego do hoteli 5-gwiazdkowych.

- Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – powiedział Cristescu.

Chopin Airport Development

Chopin Airport Development (CAD) jest spółką hotelarską. Jest inwestorem, operatorem oraz administratorem obiektów i inwestycji hotelowych.

W portfelu CAD są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotele zlokalizowane przy portach lotniczych w Gdańsku – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Katowicach – Moxy Katowice Airport.

Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane