• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Prezydent Bronisław Komorowski

Skąd propozycja prezydenta ws. emerytur? "To jest uszanowanie ludzi"

Kampanijna gra Prezydenta ws. emerytur? "To jest uszanowanie ludzi" Odtwórz: Kampanijna gra Prezydenta ws. emerytur? "To jest uszanowanie ludzi"
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 BiS Foto: Na 3 dni przed końcem kampanii prezydent Bronisław Komorowski ogłasza projekt ustawy, który zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat | Video: Kampanijna gra Prezydenta ws. emerytur? "To jest uszanowanie ludzi"

Na trzy dni przed końcem kampanii prezydent Bronisław Komorowski ogłasza projekt ustawy, który zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat. Skąd takie przyspieszenie? - To nie jest przyspieszenie, to jest realizacja zapowiadanej już wielokrotnie wcześniej potrzeby zmiany ustawy dotyczącej wieku emerytalnego - powiedział w TVN24 BiŚ Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Jak dodał, "w tej chwili propozycja jest materializowana w formule ustawy".

- Nie (jest to gra kampanijna - red.), raczej powiedziałbym, że jest to - tak jak wspominał prezydent - cykl wykorzystywania w trakcie kampanii wyborczej pomysłów i propozycji, które w Kancelarii były wypracowywane i które deklarował wcześniej prezydent - stwierdził Dziekoński. - To jest uszanowanie ludzi z długim składkowym okresem pracy - zapewnił sekretarz stanu.

"Rozwinięcie formuły"

Szczegóły propozycji prezydenta ma o godz. 13.00  przedstawić minister w kancelarii prezydenta Irena Wóycicka. Dziekoński zdradził jedynie, że prezydencka propozycja dotyczy "tych którzy pracowali i opłacali składki w tym okresie czasu (40 lat - red.)". - Nie dotyczy to osób pozostających w okresie bezrobocia i nie płacą w tym czasie składek - podkreślił.

- Ustawa będzie skłaniała ludzi do opłacania składek, dlatego, że każdy kto chce w tym momencie opłacać składki będzie mógł korzystać z tego wieku emerytalnego - dodał.

Dziekoński powiedział również, że "okres składkowy 40 lat dla kobiet i mężczyzn będzie taki sam. Ze względu na wyrok TK, który w sposób jednoznaczny określił, że w przypadku emerytur różnicowanie ze względu na płeć nie jest dopuszczalne".

- Propozycja teraz przedstawiana będzie rozwinięciem formuły tzw. emerytury częściowej - stwierdził Dziekoński.

Jak zapewnił, "kwestia ubezpieczeń emerytalnych rolników nie była i nie jest przedmiotem dyskusji i rozwiązań".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Lapigrosz9012
Teraz Komorowski znalazł pieniądze śmiechu warte a gdzie przedtem były? Prawdopodobnie w skarpecie Pani Premier dla PO . Oto jaka PO kręci społeczeństwem nie mamy teraz mamy. Panicznie boją się zmian tych swoich przekrętów.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane