• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Znana amerykańska sieć pizzerii chce wejść na polski rynek

Międzynarodowy dzień pizzy Odtwórz: Międzynarodowy dzień pizzy
Międzynarodowy dzień pizzy "Źródło: tvn24"

Sieć pizzerii Papa John’s chce wejść na polski rynek. Planuje otworzyć nad Wisłą 23 restauracje.

Spółka poinformowała w komunikacie, że kontynuuje swoją ekspansję na nowe rynki i otworzy nowe lokale m.in. w Polsce, Kazachstanie i Kirgistanie. W naszym kraju pod koniec obecnego roku zacznie realizować plan otwarcia 23 lokali w formacie franczyzy.

Gigant rynku

- Bardzo się cieszymy z wprowadzenia na wspomniane trzy rynki marki pizzy Papa John’s - stwierdził cytowany w komunikacie spółki Chris Wynne, współwłaściciel i dyrektor generalny PJ Western. - Wierzymy, że sukcesy odniesione na rynku rosyjskim będą miały swoje przełożenie na rynkach Kazachstanu, Kirgistanu i Polski - dodał.

Za oceanem Papa John's to marka o porównywalnej siecią zajmująca się dostarczaniem pizzy w USA. Na całym świecie pod jej szyldem działa ponad 4,7 tys. lokali, m.in. kilkaset w Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy firma próbuje wejść na polski rynek. Jak w 2015 roku podliczył branżowy portal franczyzawpolsce.pl firma już pięć razy się do tego przymierzała.

Rynek w Polsce

Z raportu Rynek Gastronomiczny w Polsce z 2016 wynika, że pizzerie są najchętniej odwiedzanymi lokalami przez Polaków. Aż 70 proc. z nich jadając poza domem wybiera właśnie lokale z pizzą.

Z kolei z raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych wynika, że w Polsce działa około 5 tys. pizzerii. Największą polską siecią jest Da Grasso.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane