• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Duża zmiana w polskiej sieci pizzerii. Nowy inwestor i plan wejścia na giełdę

Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny Odtwórz: Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny
Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny "Źródło: tvn24bis"

Sfinks Polska zakończył negocjacje dotyczące nabycia docelowo 40 proc. akcji Dominium, właściciela sieci ponad 70 restauracji kuchni włoskiej "Gusto Dominium"- podała spółka w komunikacie. Inwestor wyłoży na to 20 mln zł. Akcje Dominium miałyby zostać wprowadzone na giełdę w terminie do 7 lat od przeprowadzenia tej transakcji.

Sfinks ma kupić 3 mln 103 tys. 320 akcji, stanowiących docelowo 40 proc. kapitału zakładowego spółki, za łączną kwotę 20 mln zł. Transakcja powinna nastąpić do końca tego roku.

"Nabycie znaczącego pakietu w Dominium to nie tylko wykonanie zamierzeń związanych z akwizycjami, ale też zakładamy, że dzięki bliskiej współpracy między dwoma silnymi polskimi markami i istotnymi podmiotami na polskim rynku gastronomicznym będziemy mogli osiągnąć szereg korzyści wynikających z synergii zakupowych i sprzedażowych" - poinformował cytowany w komunikacie Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

Prosto na giełdowy parkiet

"Negocjacje prowadzone były z akcjonariuszami Dominium kontrolującymi tę spółkę oraz z Dominium reprezentowaną przez prezesa zarządu pana Tomasza Plebaniaka, będącego jednocześnie pośrednio większościowym akcjonariuszem Dominium" - podała spółka w komunikacie.

W trakcie negocjacji ustalono, że celem jest wprowadzenie akcji Dominium do publicznego obrotu w terminie nie późniejszym niż 7 lat od momentu przeprowadzenia transakcji.

Określono też warunki ewentualnego dokapitalizowania Dominium i ewentualnego wyjścia lub przejęcia pakietu kontrolnego spółki przez Sfinksa.

Przejęcie uwarunkowane jest m.in. zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Sfinks rozpoczął negocjacje w sprawie tej transakcji 10 lutego 2017 r. Upublicznienie informacji zostało opóźnione.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane