• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Sfinks chce przejąć od Żywca piwiarnie. Urząd wszczął postępowanie

Tu kupisz złoty trunek za grosze. Dziesięć krajów, w których wydasz w pubie najmniej Odtwórz: Tu kupisz złoty trunek za grosze. Dziesięć krajów, w których wydasz w pubie najmniej
Tu kupisz złoty trunek za grosze. Dziesięć krajów, w których wydasz w pubie najmniej "Źródło: tvn24bis.pl"

Sfinks Polska, operator sieci restauracji, wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurenci i Konsumentów (UOKiK) o wyrażenie zgody na przejęcie od Grupy Żywiec sieci około 70 lokali "Piwiarnie Warki" - poinformował we wtorek urząd.

- UOKiK wszczyna teraz postępowanie. Zazwyczaj, jeżeli jest to koncentracja, która nie wzbudza naszych zastrzeżeń, to postępowanie trwa około miesiąca. Natomiast jeżeli trzeba zbadać na przykład rynek lub dopytać konkurentów, to postępowanie przechodzi do tak zwanej drugiej fazy. Wówczas mówimy o wydłużeniu postępowania o kolejne cztery miesiące - powiedziała we wtorek rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch.

- Urząd może wydać zgodę na koncentrację, wydać zgodę warunkową, lub wydać zakaz koncentracji - wyjaśniła Cieloch.

Zamiar przejęcia

Jak informuje UOKiK, Grupa Żywiec jest obecnie franczyzodawcą sieci. Sfinks Polska, jako nowy franczyzodawca, zamierza w dalszym ciągu prowadzić i rozwijać sieć "Piwiarnie Warki".

Sfinks Polska jest operatorem sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, WOOK.

O zamiarze przejęcia piwiarni od Żywca sieć Sfinks informowała pod koniec czerwca tego roku. Wartość transakcji określono na 12 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane