• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Senatorzy chcą jednak zmian w ustawie o reformie 500 plus

"Koniec 500 plus takiego jakie znacie". Szykują się zmiany w programie Odtwórz: "Koniec 500 plus takiego jakie znacie". Szykują się zmiany w programie
"Koniec 500 plus takiego jakie znacie". Szykują się zmiany w programie "Źródło: TVN24 BiS"

Połączone komisje samorządu terytorialnego i administracji państwowej i rodziny, polityki senioralnej i społecznej opowiedziały się za poprawkami do nowelizacji ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin dotyczących m.in. programu 500 plus.

Ustawa jest wynikiem przeglądu systemów wsparcia rodzin przeprowadzonego przez resort rodziny. Wymóg jego przeprowadzenia wprowadziła ustawa o "500 plus".

Senackie komisje poparły niektóre poprawki zgłoszone przez senatorów PO - Jana Rulewskiego i Mieczysława Augustyna. Swoje uwagi przedstawiło również biuro legislacyjne; komisje zaakceptowały propozycje poprawek biura.

Zmiany w 500 plus

Poprawki senatorów dotyczyły skreślenia przepisów ustawy mówiących m.in. o minimalnym wynagrodzeniu niań, weryfikacji świadczeń polegającej na zamrożeniu progów dochodowych, systemie wymagań przeciwpożarowych i sanitarnych w żłobkach i klubach dziecięcych.W piątek Sejm po burzliwej debacie z udziałem opozycji, premier Beaty Szydło i minister rodziny, przyjął bez poprawek ustawę o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin - wprowadzającą m.in. zmiany w programie Rodzina 500 plus. Posłowie opozycji krytykowali zarówno program, jak i proponowane do niego zmiany.

Ustawa ma wejść w życie 1 sierpnia, poza kilkoma wyjątkami, które mają zacząć obowiązywać od 2018 r. i 2019 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane