• rozwiń

Sieć informuje o wycofaniu produktu. "Związane z wynikiem badań laboratoryjnych"

Niedziele handlowe w 2020 roku Odtwórz: Niedziele handlowe w 2020 roku
Niedziele handlowe w 2020 roku "Źródło: tvn24"

Sieć Selgros Cash&Carry zamieściła na swojej stronie informację o wycofaniu ze sprzedaży artykułu. Chodzi o dwie partie kaszy gryczanej Topseller XXL.

"Wycofanie produktu związane jest z wynikiem badań laboratoryjnych, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w produkcie oznaczonym numerem partii 09.10.19B/PL z datą minimalnej trwałości 01.2021" - czytamy w komunikacie.

Selgros wycofuje produkt

Z tego powodu sieć poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii kaszy gryczanej Topseller XXL 5 kg o numerach partii:

- 08.10.19B/PL, data minimalnej trwałości: 01.2021,

- 06.11.19B/PL, data minimalnej trwałości: 02.2021.

Producentem jest spółka Cenos z Wrześni.

Przedstawiciele sieci Selgros proszą wszystkie osoby, które zakupiły powyższe produkty, o wycofanie ich ze sprzedaży/obrotu oraz "o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony w celu dokonania zwrotu".

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego.

Kolejna decyzja

To niepierwszy produkt wycofany w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu Lidl poinformował na swojej stronie o wycofaniu z rynku lodów "Haeagen-Dazs" o smaku Strawberry Cheesecake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.20. Powodem była błędna etykieta.

Z kolei Ikea poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży kubków podróżnych Troligtvis oznaczonych jako "Made in India". "Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane