• rozwiń

PZU bez wiceprezesa. Złożył rezygnację

PZU bez wiceprezesa. Złożył rezygnację
Foto: media.pzu.pl Foto: Sebastian Klimek złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU SA z dniem 30 sierpnia 2016 roku

Sebastian Klimek zrezygnował z funkcji członka zarządu PZU, którą pełnił od marca br. Spółka nie podaje przyczyn tej decyzji. Jednak może mieć ona związek z ostatnią kontrolą CBA w biurze Klimka. Prasa pisała, że jego słabością są drogie samochody.

Sebastian Klimek złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU SA z dniem 30 sierpnia 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

PZU podał, że złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach.

Rada nadzorcza PZU powołała Sebastiana Klimka do zarządu w marcu 2016 roku. W czerwcu rada nadzorcza PZU Życie SA odwołała Klimka ze składu zarządu.

Droga przyjemność

Jak informowała "Rzeczpospolita", 17 sierpnia br. do biura byłego już wiceprezesa PZU wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Gazeta Polska Codziennie" podała, że w marcu były wiceprezes przyjechał do pracy luksusowym Ferrari, należącym do Europejskiego Centrum Odszkodowań - firma walczy o gigantyczne odszkodowania m.in. z PZU.. Według "Rzeczpospolitej" Klimek znany jest ze swojej słabości do drogich aut.

Klimek nie wyjaśnił, na jakich zasadach podróżował drogim samochodem. Tłumaczył też, że auto zostało użyczone jednemu z członków jego rodziny. Klimek siedział za kierownicą także innego, sportowego auta - Porsche Panamera. "Rzeczpospolita" ustaliła, że korzystał z auta jeszcze w ubiegłym roku, jako dyrektor finansowy i operacyjny Philips Polska.

 

PZU przejmie Bank Pekao SA?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane