• rozwiń

Papież Franciszek wsiądzie do Sokoła. Zobacz, co zastanie w środku

Papież Franciszek wsiądzie do Sokoła. Zobacz, co zastanie w środku
Foto: Wikipedia GFDL/ Cezary P Foto: Podczas wizyty w Polsce papież Franciszek będzie podróżował śmigłowcem W-3 Sokół

Podczas wizyty w Polsce papież Franciszek będzie podróżował śmigłowcem W-3 Sokół w wersji dla VIP-ów. Wojskowa maszyna wyposażona jest m.in. w telefon pokładowy, ma też klimatyzowane wnętrze.

Jak opisuje portal Polska-zbrojna.pl, nad bezpieczeństwem lotów papieskiej delegacji będzie czuwać 90 osób, m.in. piloci i technicy, którzy stacjonują na terenie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w krakowskich Balicach.

Loty z papieżem na pokładzie będą miały status HEAD - lot z najważniejszymi osobami. Załoga śmigłowca musi posiadać specjalne uprawnienia do wykonywania tego typu zadań.

Na pokładzie Sokoła

Papież Franciszek podczas wizyty w Polsce będzie podróżował śmigłowcem W-3 Sokół.

- Sokół w wersji VIP może latać we wszystkich warunkach atmosferycznych. A co szczególnie istotne, podczas ponad dwudziestu lat eksploatacji śmigłowiec okazał się wyjątkowo bezpiecznym statkiem powietrznym - mówi w rozmowie z portalem płk pil. Stanisław Kondrat.

Śmigłowcem W-3 Sokół, poza dwuosobową załogą, może podróżować ośmiu pasażerów. Na pokładzie śmigłowca do dyspozycji będzie sprzęt audio-wideo, a także pokładowy telefon komórkowy, który umożliwia rozmowy w trakcie lotu. Wnętrze przedziału pasażerskiego jest klimatyzowane i odpowiednio wygłuszone, by poziom hałasu podczas podróży był jak najmniejszy - opisuje Polska Zbrojna.

Ochroną papieża Franciszka, który w środę przyleciał do Polski, zajmują się funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN o przylocie papieża do Polski (27.07.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Yaspi
Kto zapłaci za te zabawy?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane