• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wielkie europejskie lotnisko przez ponad godzinę bez prądu. Hale wypełniły się pasażerami

Patrycjusz Wyżga o rankingu linii lotniczych oraz lotnisk Odtwórz: Patrycjusz Wyżga o rankingu linii lotniczych oraz lotnisk
Patrycjusz Wyżga o rankingu linii lotniczych oraz lotnisk "Źródło: TVN24 BiS"

Na lotnisku Schiphol w Amsterdamie występują w niedzielę utrudnienia w ruchu lotniczym, wiele lotów jest opóźnionych. Przyczyną jest awaria prądu, która zakłóciła działanie całego portu lotniczego - podaje agencja Reutera.

Około godziny piątej nad ranem władze tego jednego z największych europejskich portów lotniczych zamknęły drogi prowadzące na lotnisko oraz wstrzymały ruch jadących na nie pociągów. Jak poinformowano, miało to "zapewnić bezpieczeństwo podróżnych". Niemożliwe było m.in. przeprowadzanie kontroli czy odprawa turystów. Hale lotniska wypełniły się pasażerami.

Około godziny 6.30 prąd przywrócono i ruch został wznowiony, jednak przerwa ta "będzie miała znaczny wpływ na ruch (lotniczy) do końca dnia" - oświadczył rzecznik portu Jacco Bartels. Kilka lotów odwołano, część połączeń jest opóźnionych.

Rzecznik dodał również, że awaria wpłynie także na loty do Amsterdamu kierujące się na inne lotniska - Schiphol jest w stanie przyjąć obecnie jedynie 10 połączeń na godzinę, jako że priorytetem ustanowiono loty z portu.

Władze lotniska zaapelowały do podróżnych, by na stronie internetowej portu sprawdzali status lotów.

Associated Press wyjaśnia, że awaria prądu dotknęła większego obszaru miasta. Dostawca poinformował, że wyjaśniane są jej przyczyny.

Pod względem liczby pasażerów Schiphol jest trzecim największym portem lotniczym w Europie - po londyńskim Heathrow i paryskim Roissy-Charles de Gaulle.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane