• rozwiń
  • WIG20 2104.25 -0.18%
  • WIG30 2410.47 +0.02%
  • WIG 56295.92 +0.32%
  • sWIG80 11598.99 +0.06%
  • mWIG40 3780.09 +0.64%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:40

Dostosuj

Schetyna: projekt kolejnych sankcji dla Rosji już powinien leżeć na stole

Szef MSZ opowiada się za przygotowaniem kolejnego pakietu sanckji Odtwórz: Szef MSZ opowiada się za przygotowaniem kolejnego pakietu sanckji
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Grzegorz Schetyna jest za przygotowaniem kolejnego pakietu sankcji | Video: Szef MSZ opowiada się za przygotowaniem kolejnego pakietu sanckji

- Projekt kolejnych sankcji powinien już leżeć na stole. Rosja powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli dopuści do ataku separatystów, czy do niszczenia miasta Mariupol, to te sankcje w sposób niemal automatyczny zostaną wprowadzone. To może być system SWIFT, czyli uderzenie w przelewy bankowe, czy też embargo na eksport węgla - komentował na antenie TVN24 Biznes i Świat Grzegorz Schetyna szef MSZ.

Jak podkreślał Schetyna, Europa powinna musi mówić jednym głosem, bo na tym polega jej skuteczność. W jego opinii sankcje dla Moskwy są czymś konkretnym i bardzo ją “uwierają”.

Europa pamięta wojnę

- Trzeba zrobić wiele, by uniknąć konfliktu zbrojnego. Europa Zachodnia w sposób szczególny boi się wojny, ponieważ pamięć o niej jest ciągle żywa - mówił Schetyna.

Jak zauważa, zachodnia opinia publiczna chce traktować konflikt na Ukrainie jako coś marginalnego. - Trzeba pokazać, że bezpieczeństwo Europy jest globalne. Tak samo jesteśmy zagrożeni na południu Europy przez terrorystów Państwa Islamskiego, jak i przez separatystów, którzy najeżdżają niepodległą Ukrainę. Europa może się bronić, tylko jeśli będzie podejmować wspólne decyzje - uzasadniał Schetyna.

16 lutego UE wprowadziła kolejne sankcje wizowe i finansowe wobec kolejnych 19 osób i dziewięciu podmiotów, odpowiedzialnych za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Restrykcje dotknęły wiceministrów obrony Rosji Anatolija Antonowa i Arkadija Bachina.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane