• rozwiń

Samsung wybiera Polskę. Otwiera pierwsze takie centrum w Europie

Seniorzy i technologia. Czego mogą się nauczyć od młodszych? Odtwórz: Seniorzy i technologia. Czego mogą się nauczyć od młodszych?
Seniorzy i technologia. Czego mogą się nauczyć od młodszych?

Nowe centrum innowacji - Samsung Mobile B2B Innovation Center - otwarto w piątek w Warszawie. To pierwsze tego typu centrum innowacji Samsunga w Europie. Przedsiębiorcy będą mogli w nim zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy.

Nowe tzw. centrum pokazowe - Samsung Mobile B2B Innovation Center - ma być miejscem spotkań i integracji przedstawicieli biznesu z pracownikami działającego już w Warszawie centrum badań i rozwoju firmy Samsung. Ma też zwiększyć zaangażowanie polskiego oddziału centrum badań i rozwoju koncernu w oferowane mobilne rozwiązania dla biznesu.

Przemysł 4.0

Obecny na otwarciu centrum innowacji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał, że od półtora roku Polska realizuje plan przebudowy swojego modelu gospodarczego.

- Chcemy zbudować gospodarkę innowacyjną, która wpisze się w wielką światową rewolucję przemysłową - myślę o przemyśle 4.0 w nowych obszarach rozwoju gospodarczego - powiedział.

Wicepremier, mówiąc o działaniach rządu w tym kierunku, porównał je do budowy "pomostu nad doliną śmierci, która dzieli odkrycia naukowe od od wdrożeń". - Ten pomost najlepiej zapełniany jest nie w uczelniach, tylko właśnie w centrach badawczo-rozwojowych działających w firmach - ocenił.

Według niego otwarcie centrum innowacji Samsunga to ważny element zmian, które dokonują się w Polsce.

Wicepremier skomentował informację, że w tym samym budynku (Warsaw Spire) co Samsung Mobile B2B Innovation Center ma też siedzibę jedno z największych na świecie centrów badań i rozwoju Samsunga. - Ten fakt jest potwierdzeniem ogromnego potencjału polskiej gospodarki, ale i polskiej nauki - powiedział.

Inteligentna specjalizacja

Obecny na uroczystości wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski przypomniał, że Samsung ma swój dział badań i rozwoju w Warszawie już od jakiegoś czasu i ciągle go rozwija. - To nas bardzo cieszy. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję, że to właśnie technologie informacyjno-komunikacyjne są jedną z sześciu inteligentnych specjalizacji Warszawy - przypomniał.

- Chcemy wykorzystać potencjał wynikający z obecności w naszym kraju świetnie działającego centrum R&D Samsung. Daje nam to możliwość prezentowania klientom naszych rozwiązań w asyście zaangażowanych w ich tworzenie inżynierów. Jednocześnie możemy jeszcze sprawniej budować ekosystem partnerów i współpracowników, z którymi będziemy mogli tworzyć kolejne technologie i narzędzia do rozwoju gospodarki - powiedział przedstawiciel Samsunga Adam Roś.

W Samsung Mobile B2B Innovation Center prezentowane są najnowsze rozwiązania, produkty i innowacje firmy, przede wszystkim technologie mobilne w zakresie bezpieczeństwa, rozwiązań dla służby zdrowia, sektora finansowego i użyteczności publicznej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane