• rozwiń

Postępowanie wobec Ursusa zawieszone

Elektryczne czy z silnikami diesla? Miasta mają problem z autobusami Odtwórz: Elektryczne czy z silnikami diesla? Miasta mają problem z autobusami
Elektryczne czy z silnikami diesla? Miasta mają problem z autobusami "Źródło: tvn24"

Na trzy miesiące Sąd Rejonowy Lublin-Wschód zawiesił postępowanie komornicze wobec Ursusa, wnioskowane przez PKO BP - poinformował Ursus w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Ursus podał, że działający na wniosek PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie dokonał zajęcia rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia, a także zapasów magazynowych znajdujących się w Lublinie.

Ursus podał wówczas, że podjął działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

Przedmiotem zajęcia był: "zbiór rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia" oraz zapasy magazynowe znajdujące się w Lublinie. Nie sprecyzowano, co dokładnie zajął komornik. W wcześniejszym komunikacie spółka podała, że może chodzić o "surowce, materiały i półprodukty, z których spółka korzysta na bieżąco na potrzeby prowadzonej produkcji".

Wezwanie do zapłaty

Wcześniej Ursus otrzymał od PKO BP wezwania do zapłaty należności, w tym należność główną w wysokości 10 mln zł i odsetki do 5 marca 2019 r. w kwocie 618 tys. zł. O żądaniu tym Ursus poinformował dopiero w ubiegłotygodniowym komunikacie.

Ursus oceniał, że PKO BP rozpoczął egzekucję z zabezpieczeń rzeczowych pomimo otwarcia 7 listopada 2018 r. przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursusa oraz pomimo prowadzonych przez spółkę rozmów z bankiem i negocjacji odnośnie spłaty zobowiązań.

Ursus podał wówczas, że podjął działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane