• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ta decyzja sądu daje szansę Almie. Sieć delikatesów może ocaleć

Ta decyzja sądu daje szansę Almie. Sieć delikatesów może ocaleć
Foto: ALMA Foto: Alma sukcesywnie redukuje liczbę placówek

Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market - poinformowała spółka w komunikacie.

Alma Market podała, że jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

Konieczna restrukturyzacja

Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w połowie września. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Na początku października, Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera. Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

Sieć sukcesywnie redukuje też liczbę placówek. Zamknęła już sklepy m.in. w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy, w Warszawie przy ul. Puławskiej, Grójeckiej i w Miasteczku Wilanów. Wcześniej zlikwidowano sklepy w Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu.

Zwolnienia

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma (14.11.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane