• rozwiń
  • WIG20 2216.35 +1.16%
  • WIG30 2551.75 +1.11%
  • WIG 57376.64 +1.06%
  • sWIG80 11481.49 +0.07%
  • mWIG40 3963.13 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:37

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Sąd przypieczętował los sieci delikatesów. Ogłoszono upadłość Almy

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma Odtwórz: Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma
Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

Sąd Rejonowy w Krakowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Alma Market - podała w komunikacie spółka. Część przedsiębiorstwa przejmie należąca do francuskiego Leclerca spółka Immomok.

We wtorek 21 listopada tego roku Sąd Rejonowy w Krakowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Alma Market. Zatwierdził też warunki sprzedaży części przedsiębiorstwa za 94 mln zł netto oraz nabywcę - spółkę Immomok, która należy do grupy Leclerc.

Likwidacja majątku

Wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży części przedsiębiorstwa Alma złożyła do Sądu Rejonowego w Krakowie w połowie lipca. A w lutym spółka wnioskowała o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację jej majątku. Wcześniej jej władze próbowały przeprowadzić postępowanie sanacyjne, ale zostało ono umorzone.

Do tej pory głównym akcjonariuszem Almy był Tomasz Żarnecki, przedsiębiorca z Nowego Targu i właściciel m.in. supermarketu E.Leclerc oraz domu handlowego Gorce, który na początku 2017 roku podjął się próby ratowania Almy przejmując ok. 40 proc. jej akcji.

Reakcja inwestorów

Właściciele akcji notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Alma Market na dzisiejsze postanowienie sądu zareagowali wręcz ich paniczną wyprzedażą.  Do godz. 15.00 spadek wartości akcji wyniósł blisko 20 proc.

Problemy delikatesów

Problemy Almy to, według ekspertów, pokłosie przegranej rywalizacji z obecnymi na rynku dyskontami. Kłopoty było widać już od 2014 roku, we wrześniu 2016 r. firma, która w najlepszym swoim okresie miała 49 sklepów, zaczęła zamykać kolejne placówki, zakończyła działalność sklepu internetowego, a w końcu przeprowadziła także zwolnienia grupowe. Pojawiły się też kłopoty z wypłacaniem pensji pracownikom.

W ubiegłym roku spółka odnotowała stratę netto w wysokości 234 mln złotych wobec 149,5 mln złotych w roku 2015.


O KŁOPOTACH ALMY SZEROKO PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane