• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Są pierwsi najemcy "Mieszkania na Wynajem"

Są pierwsi najemcy "Mieszkania na Wynajem"
Foto: tvn24 Foto: Tak wyglądają mieszkania na wynajem w Poznaniu

Pierwsi najemcy podpisali umowy najmu mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Klucze do mieszkań w budynku przy ulicy Saperskiej w Poznaniu dostaną w najbliższych dniach.

Z 49 mieszkań do wynajęcia w pierwszej klatce schodowej budynku wynajętych jest już 6 mieszkań, a kolejnych 26 jest zarezerwowanych. Osoby posiadające rezerwacje przeszły już pozytywnie weryfikację pod kątem możliwości regulowania czynszu i po obejrzeniu mieszkania, będą mogły podpisać umowę.

Pierwsi najemcy

- Od początku marca osoby zainteresowane najmem mają możliwość obejrzenia wykończonych i wyposażonych zgodnie z ofertą mieszkań. Mamy już pierwszych najemców, a podpisania kolejnych umów najmu spodziewamy się w najbliższych dniach – mówi Ryszard Słowiński, prezes Zarządu BGK Nieruchomości.

Najemcą może zostać każdy, kto zgłosi chęć najmu mieszkania za pośrednictwem strony internetowej www.jakusiebie.pl lub dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta Funduszu Mieszkań na Wynajem i przejdzie procedurę weryfikacji finansowej. Zgłoszenia rozpatrywane są zgodnie z kolejnością.

- Tworząc rynek najmu instytucjonalnego w Polsce zależy nam na dostarczaniu usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy stabilny najem od pewnego partnera i wsparcie dla najemców we wszystkich kwestiach związanych z mieszkaniem. Od 7 stycznia zbieramy także opinie zainteresowanych osób i na ich podstawie postanowiliśmy wprowadzić gwarancję niezmiennej wysokości czynszu przez cały czas trwania umowy najmu. Postanowiliśmy także uprościć ofertę dla kolejnych najemców określając dwa przedziały wysokości czynszu: dla umów zawieranych na okres od 6 do 23 miesięcy i umów zawieranych na okres od 2 do 4 lat. Po upływie wybranego okresu najemca będzie mógł przedłużyć umowę – wyjaśnia Ryszard Słowiński.

Jak działa?

Fundusz Mieszkań na Wynajem niebawem zaprezentuje ofertę kolejnych mieszkań do wynajęcia. Będzie to 75 mieszkań z drugiej klatki schodowej w budynku przy ul. Saperskiej w Poznaniu. Wszystkie będą wykończone pod klucz, z wyposażonymi kuchniami i łazienkami.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym projektem Banku Gospodarstwa Krajowego. To nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem oraz poprawienie mobilności Polaków. Inicjatywa realizowana jest całkowicie na zasadach rynkowych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki: BGK Nieruchomości oraz TFI BGK w celu realizacji zamierzeń tego projektu.

Co dalej?

Obecnie trwają  przygotowania do nabycia kolejnych projektów - budynków zlokalizowanych w największych aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej. Projekty te dotyczą kupna budynków z terminem oddania do użytkowania w latach 2015-2017.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane