• rozwiń

Szybciej do Białegostoku. Ważny odcinek S8 jest już gotowy

Szybciej do Białegostoku. Ważny odcinek S8 jest już gotowy
Foto: GDDiK Foto: Jezdnie mają po dwa pasy ruchu oraz rezerwę na trzeci pas

Na Podlasiu oddano do użytku fragment ekspresówki S8, od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. - Cieszę się, że przed świętami Bożego Narodzenia możemy udostępnić kierowcom kolejny fragment drogi S8. Już w najbliższych latach Warszawę i Białystok w całości połączy droga ekspresowa - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

"Udostępniony dziś odcinek o długości 15,4 km stanowi fragment drogi ekspresowej S8 Wrocław-Warszawa-Białystok o kluczowym znaczeniu dla systemu transportowego Polski. Na terenie województwa podlaskiego powstało dotychczas 35 km S8, a kolejne odcinki są już w budowie" - poinformował resort infrastruktury i budownictwa w komunikacie.

Kluczowe znaczenie

W ramach inwestycji przebudowano do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej istniejący odcinek drogi krajowej nr 8. Jezdnie mają po dwa pasy ruchu oraz rezerwę na trzeci pas.

Zbudowano również węzły Kołaki i Mężenin, obiekty inżynierskie i urządzania ochrony środowiska. Wykonawcą była włoska firma Astaldi, a koszt budowy wyniósł 434,8 mln zł.

– Droga ekspresowa S8 Wrocław-Warszawa-Białystok pełni kluczową rolę dla transportu krajowego – prowadzi do wschodniej granicy państwa – oraz międzynarodowego – umożliwia połączenie tranzytowe pomiędzy Litwą i Białorusią a Polską – podkreślił wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Inne projekty

Wiceminister Szmit poinformował również o zatwierdzeniu programów inwestycyjnych dla kolejnych projektów drogowych na Podlasiu. Do realizacji skierowano:

- przebudowę drogi krajowej nr 8 Korycin – Augustów wraz z obwodnicami Suchowoli, Sztabina i Białobrzegów;

- rozbudowę drogi krajowej nr 66 – przejście przez Wysokie Mazowieckie;

- budowę mostu przez rzekę Jabłonkę na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Zambrów Pruszki.

Ponadto 20 grudnia 2016 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu rozbudowy drogi krajowej nr 61 - przejście przez Rydzewo i przebudowy drogi krajowej nr 66 z Bielska Podlaskiego do miejscowości Podbiele.

Rewolucja w opłatach za drogi:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane