• rozwiń
  • WIG20 2324.91 +0.52%
  • WIG30 2668.95 +0.52%
  • WIG 60026.06 +0.45%
  • sWIG80 11953.11 +0.04%
  • mWIG40 4186.94 +0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Kolejny odcinek ekspresówki oddany do użytku

Budowa dróg przy wsparciu Lasów Państwowych Odtwórz: Budowa dróg przy wsparciu Lasów Państwowych
Budowa dróg przy wsparciu Lasów Państwowych "Źródło: tvn24"

Kierowcy mogą już jechać odcinkiem S7 między Brzegami, a Mnichowem w województwie świętokrzyskim. Trasa o długości 7 kilometrów została otwarta w czwartek.

To kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Trasa docelowo połączy wybudowaną w 2013 roku wschodnią obwodnicę Kielc z już istniejącą obwodnicą Jędrzejowa.

Koszt prowadzonych od lipca 2015 roku robót to niemal 586 mln zł. Inwestycja jest realizowana dzięki środkom Unii Europejskiej.

Ostatni odcinek

Wcześniej w tym roku otwarto 10-kilometrowy fragment od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi.

Łącznie kierowcy będą mieli do dyspozycji 21 kilometrów dwujezdniowej trasy. Dotychczas otwarto 17 kilometrów. "Zapewnienie przejezdności ostatnich 4 kilometrów odcinka Chęciny - Jędrzejów planowane jest do końca roku" - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

"Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej udostępniony zostanie pozostały fragment S7" - dodano.

W przyszłym roku w związku z inwestycją kontynuowane będą prace dotyczące dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych, przy niektórych drogach dojazdowych do trasy ekspresowej, a także przy moście w Brzegach - na starej drodze krajowej nr 7. W tym ostatnim miejscu zachowano tymczasowe rozwiązania dla ruchu lokalnego, aby zapewnić sprawną komunikację.

Trasa S7

Droga krajowa nr 7 (na niektórych odcinkach S7) łączy Trójmiasto z południową częścią kraju, w tym z Krakowem.

Na terenie województwa świętokrzyskiego od Skarżyska-Kamiennej do węzła Kielce Południe trasa została już przebudowana do parametrów drogi ekspresowej - to około 50 kilometrów. We wrześniu ubiegłego roku do użytku oddano około 20-kilomterowy odcinek ekspresowej "siódemki" od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z Małopolską.

W listopadzie ubiegłego roku ruszyła budowa ostatniego odcinka (7,6 km) S7 w regionie, pod Skarżyskiem-Kamienną - do granicy z województwem mazowieckim.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane