• rozwiń
  • WIG20 2191.49 +0.15%
  • WIG30 2522.05 +0.02%
  • WIG 56839.58 +0.15%
  • sWIG80 11584.25 +0.32%
  • mWIG40 3940.19 +0.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:31

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Ostatni odcinek S3 coraz bliżej. Ma kosztować mniej, niż planowano

Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze? Odtwórz: Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze?
Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze? "Źródło: TVN24 BiS"

Dwanaście firm złożyło oferty w przetargu na budowę odcinka trasy S3 na Dolnym Śląsku, łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta na budowę ponad 16 kilometrów trasy wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuję przeznaczyć na budowę S3 między Bolkowem a Kamienną Górą ponad 2,1 mld zł. W przetargu najniższą cenę - nieco ponad 1 mld zł - zaoferowała włoska firma Astaldi, najwyższą zaś - ponad 1,7 mld zł - konsorcjum, którego liderem jest firma IDS-BUD - podano w środowym komunikacie.

Dwa odcinki

Wykonawcę tej inwestycji wyłoni komisja przetargowa. Umowa z nim ma zostać podpisana w II kwartale 2018 roku.

Budowa ostatniego fragmentu S3 na Dolnym Śląsku została podzielona na dwa odcinki - z Bolkowa do Kamiennej Góry oraz z Kamiennej Góry do Lubawki. Łącznie to ponad 31 km trasy, na której planowane są 62 obiekty inżynieryjne (mosty, wiadukty przejścia dla zwierząt).

Na Dolnym Śląsku obecnie budowany jest fragment trasy S3 łączący Nową Sól (województwo lubuskie) z Bolkowem. Całość tej inwestycji ma kosztować ponad 3 mld zł, a w całości odcinek powinien być przejezdny w 2018 roku.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane