• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy: Polacy rwą się do pracy w domu

W tych branżach są najwyższe i najniższe zarobki Odtwórz: W tych branżach są najwyższe i najniższe zarobki
W tych branżach są najwyższe i najniższe zarobki "Źródło: TVN24 BiS"

Ponad 76 procent zatrudnionych chciałaby pracować zdalnie. Ale taką możliwość ma na razie tylko co trzeci - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Nie dość, że większość Polaków jest gotowa do pracy poza biurem, to ponad połowa najchętniej pracowałaby zdalnie przez ponad 20 dni w miesiącu, czyli praktycznie przez cały czas. I to nie tylko w domu. Jak czytamy w artykule, "ponad dwie trzecie osób, które uczestniczyły w udostępnionym "Rzeczpospolitej" badaniu Kantar TNS i Remote-How z chęcią pracowałaby zdalnie z zagranicy".

Pracodawcy niechętni

Gazeta zaznacza jednak, że na razie "jedynie 32 proc. badanych Polaków twierdzi, że pracodawca udostępnia im taką możliwość".

- Pracodawcy wciąż niechętnie spoglądają w kierunku pracy zdalnej, a przecież ten model to ogromne możliwości - od sporadycznej pracy z domu i elastycznych godzin po całkowitą pracę zdalną, bez obowiązku regularnego odwiedzania biura. Każda organizacja może wybrać sobie coś co będzie współgrało z jej modelem biznesowym - komentuje wyniki badania Iwo Szapar, założyciel Remote-How.

Korzyści związane ze zdalną pracą wylicza Ewa Bonda, dyrektor Departamentu ds. Zarządzania Nieruchomościami w RBS Poland. Są to duże oszczędności w kosztach wynajmu, wyposażenia i utrzymania biura czy łatwiejsza rekrutacja pracowników z młodego pokolenia, dla których zdalna praca jest jednym z najbardziej atrakcyjnych benefitów.

Z danych firmy rekrutacyjnej Hays Poland wynika, że 55 proc. firm umożliwia pracę zdalną. Tyle że często ta możliwość ogranicza się do niewielkiej grupy osób albo w praktyce jest niedostępna.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane