• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Mają swój własny plan dobrej zmiany. Czego biznes chce od rządzących?

Kołodko: nie będzie takiej płacy minimalnej Odtwórz: Kołodko: nie będzie takiej płacy minimalnej
Kołodko: nie będzie takiej płacy minimalnej "Źródło: tvn24"

Zahamowania legislacyjnej gorączki, wycofania się ze skokowego podwyższania płacy minimalnej, czy ułatwień w zatrudnieniu cudzoziemców - tego od przyszłego rządu oczekują przedstawiciele biznesu.

"Rzeczpospolita" zapytała przedstawicieli firm i organizacji biznesowych o to, czego oczekują od przyszłej władzy. Jak wskazuje dziennik, stworzona przez nich lista zadań "pokazuje w dużej mierze bariery, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorcy".

Przewidywalność i stabilność

Gazeta zwraca uwagę, że "biznes jednogłośnie i zdecydowanie postuluje zahamowanie legislacyjnej gorączki ostatnich czterech lat".

– Kolejny rząd powinien pamiętać, że dla przedsiębiorców najważniejszymi czynnikami są przewidywalność oraz stabilność polityki gospodarczej – mówi, cytowany przez "Rzeczpospolitą" Zbigniew Juroszek, prezes i założyciel deweloperskiej firmy Atal.

"Przedsiębiorcy przekonują, że należy wycofać się z planów zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS i skokowego planu podwyższania płacy minimalnej. Dodatkowo zwiększają one i tak już wysoki w Polsce klin podatkowy, czyli pozapłacowe koszty pracy, które w coraz większym stopniu obciążają firmy. Ich obniżenie wpisały na swoje listy zadań dla nowego rządu wszystkie organizacje biznesowe" - czytamy w dzienniku.

Wśród postulatów wobec nowej ekipy rządzącej jest także zniesienie ograniczeń handlu w niedzielę, wprowadzenie racjonalnego ekonomicznie systemu wsparcia prywatnych inwestycji, a także szersze otwarcie się na migrację.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane