• rozwiń

Temat: Praca

Przegląd prasy: Hossa dla agencji zatrudnienia

Przegląd prasy: Hossa dla agencji zatrudnienia
Foto: Shutterstock Foto: W zeszłym roku liczba firm rekrutujących osiągnęła rekordowe niemal 6,1 tys.

W 2015 r. liczba agencji pracy tymczasowej wzrosła o prawie 20 proc. W 2016 r. trend powinien się utrzymać, jeśli nie zahamują go zmiany przepisów - pisze "Rzeczpospolita".

W zeszłym roku liczba firm rekrutujących osiągnęła rekordowe niemal 6,1 tys. Pod tym względem Polska plasuje się na trzeciej pozycji w Europie, po Wielkiej Brytanii i Niemczech - ocenia ekspertka z Polskiego Forum HR (PFHR) Sylwia Zajdel.

Coraz więcej

Z powodu dobrej koniunktury na rynku pracy od 2009 r. liczba agencji wciąż rośnie - mówi "Rz" Agnieszka Zielińska, kierowniczka PFHR. Jej zdaniem prognozowany wzrost pracy tymczasowej spowoduje podobny wzrost w 2016 r.

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Jarosława Adamkiewicza, branży powinna sprzyjać dobra sytuacja na rynku pracy oraz "ozusowanie umów-zleceń". Jednak jeśli rząd ograniczy stosowanie tych umów i wprowadzi wysokie kary za przekroczenie limitu pracy tymczasowej w jednej firmie, część agencji może się wycofać z rynku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane