• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Biznesmen na hulajnodze? Skarbówki to nie dziwi

Francja wprowadza regulacje dotyczące elektrycznych hulajnóg Odtwórz: Francja wprowadza regulacje dotyczące elektrycznych hulajnóg
Francja wprowadza regulacje dotyczące elektrycznych hulajnóg "Źródło: TVN24 BiS"

Przedsiębiorca może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki na nietypowe środki transportu, w tym na hulajnogi - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, fiskus potwierdza, że w podatkowych kosztach firmy można rozliczyć elektryczne hulajnogi. To pierwsza interpretacja w tej sprawie.

"Wystąpił o nią agent ubezpieczeniowy. Ma już w firmie samochód, ale często musi spotykać się z klientami w centrum miasta, gdzie niełatwo dojechać i znaleźć miejsce do parkowania (dodatkowo trzeba za nie płacić). Dlatego kupił elektryczną hulajnogę, która jest praktyczniejszym środkiem transportu. Zapłacił za nią 2 tys. zł i chce rozliczyć podatek w podatkowych kosztach" - pisze gazeta.

Fiskus odpowiada

Wydatek na zakup hulajnogi, która będzie używana tylko w działalności gospodarczej, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - odpowiedział fiskus. Potwierdził, że nie trzeba jej amortyzować, czyli rozliczać przez kilka lat. Wydatek wrzucamy w koszty jednorazowo - informuje gazeta.

Jakie jeszcze środki transportu można rozliczyć w podatkowych kosztach? Rower, nawet za 16 tys. zł i skuter (przy wartości powyżej 10 tys. zł możliwość wpisania w koszty jedynie odpisów amortyzacyjnych) - podaje czwartkowa "Rz", wskazując na istniejące w tych sprawach interpretacje podatkowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane