• rozwiń
  • WIG20 2234.20 +0.36%
  • WIG30 2529.65 +0.24%
  • WIG 58732.89 +0.19%
  • sWIG80 11610.61 +0.20%
  • mWIG40 3737.17 -0.32%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:34

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Premier Szydło chce przyciągnąć inwestorów z Chin. "Polska jest atrakcyjnym krajem"

Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie Odtwórz: Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie
Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie "Źródło: tvn24"

Polska jest atrakcyjnym dla państwa chińskiego krajem między innymi ze względu na geolokalizację i inicjatywy infrastrukturalne, które podejmujemy - mówił na konferencji w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek, zapowiadając wizytę premier Beaty Szydło w Chinach.

Rzecznik rządu poinformował, że wizyta premier w Chinach rozpocznie się w czwartek i potrwa do 16 maja.

- W trakcie tego kilkudniowego pobytu w Chińskiej Republice Ludowej pani premier Beata Szydło spotka się z premierem tego państwa, spotka się również z panem prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej - przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej - zapowiedział.

- Z uwagi na to, że nastawiamy się, że ta wizyta będzie skoncentrowana na kwestiach gospodarczych, jest przewidziane bardzo ważne spotkanie z przedstawicielami najważniejszych firm inwestycyjnych chińskich, chcemy przyciągać do Polski inwestorów - dodał Bochenek.

Inicjatywa Jednego Pasa i Szlaku

Jak ocenił rzecznik rządu, Polska ze względu na swoją geolokalizację może być "bramą do Europy" w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Szlaku.

- Po raz pierwszy w historii 14 maja, w najbliższą niedzielę, właśnie w Chinach rozpocznie się bardzo ważne forum Jednego Pasa i Szlaku, będzie to właściwie najważniejsze gospodarcze wydarzenie tego roku w Chinach - stwierdził. Dodał, że będzie to "doskonała okazja do tego, aby porozmawiać z ponad 30 przywódcami najważniejszych gospodarek światowych".

Bochenek podkreślił, że chińska inicjatywa Jednego Pasa i Szlaku zmierza do odtworzenia historycznego Jedwabnego Szlaku, który był płaszczyzną współpracy pomiędzy Azją a Europą, a sama inicjatywa ma przyczynić się do odbudowy więzi kulturalnych, turystycznych, infrastrukturalnych i gospodarczych. - Polska od samego początku bardzo aktywnie włącza się w to wielkie międzynarodowe przedsięwzięcie, w które będzie zaangażowanych wiele państw - podkreślił.

Rzecznik rządu Polska przypomniał, że Polska przystąpiła do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, który ma finansować wiele działań w ramach budowy Nowego Jedwabnego Szlaku. - Z uwagi chociażby na te działania i inicjatywy, które są podejmowane w Polsce, Polska jest atrakcyjnym dla państwa chińskiego krajem, z uwagi chociażby na swoją geolokalizację, a także inicjatywy właśnie infrastrukturalne, które podejmujemy - podkreślił Bochenek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Bolge
Tak, tak, niech pootwieraja te tanie butiki "mydła i powidła" takiej jakości, ze szkoda szmalu. W Portugalii na głównej ulicy tam gdzie byłam było ich zatrzęsienie. Wiertła kupione w chińskim butiku łamały sie jak zapałki. To tylko jeden przykład, ale takich jest tysiące.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane