• rozwiń

Mazurek: bez premii i podwyżek dla kierownictwa Sejmu i Senatu

Mazurek: bez premii i podwyżek dla kierownictwa Sejmu i Senatu

Nie będzie podwyżek, ani premii dla kierownictwa Sejmu i Senatu do czasu "kiedy Polacy nie odczują pozytywnej zmiany w swoich budżetach" - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Tu ustalenie ze spotkania członków prezydiów parlamentu rekomendowanych przez PiS z Jarosławem Kaczyńskim.

POCZĄWSZY OD NASTĘPNEGO POSIEDZENIA SEJMU, PIS CHCE WPROWADZIĆ ZMIANY W PRACY DZIENNIKARZY, OGRANICZAJĄC IM WSTĘP DO BUDYNKU PARLAMENTU. TYM SAMYM MOŻE ZOSTAĆ NARUSZONE - ZAGWARANTOWANE W KONSTYTUCJI - OBYWATELSKIE PRAWO DO INFORMACJI.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH ZASADACH ORGANIZACJI PRACY DZIENNIKARZY

 

Członkowie prezydiów parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w czwartek spotkali się z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

"Wczoraj na prośbę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zebrali się członkowie prezydiów parlamentu rekomendowani przez PiS. Uzgodniono: przyznane premie przekażą na cele charytatywne oraz, że do czasu kiedy Polacy nie odczują pozytywnej zmiany w swoich budżetach nie będzie podwyżek, ani premii dla kierownictwa Sejmu i Senatu" - napisała na Twitterze Mazurek.


 

Nagrody dla wicemarszałków

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nagrodził w grudniu wicemarszałków Izby premią w wysokości ponad 13 tysięcy zł.

W środę o tym, że zwrócił premię poinformował wicemarszałek, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka. Wicemarszałek Joachim Brudziński (PiS) mówił w środę, że "kilkoro, jeśli nie kilkanaście dzieciaków będzie bardzo zadowolonych z faktu, że marszałek Kuchciński był tak szczodrobliwy". Nie chciał jednak powiedzieć dokładnie na jaki cel charytatywny przeznaczył pieniądze.

Na szczytny cel otrzymaną nagrodę przeznaczy również Barbara Dolniak z Nowoczesnej oraz Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Taką premię otrzymał również Ryszard Terlecki, drugi z wicemarszałków z PiS-u, który potwierdził w środę, że taka nagroda wpłynęła na jego konto, ale na pytanie jak zamierza wykorzystać te pieniądze odpowiedział, że "wyda je na życie".

Nagrody przyznano jednak nie tylko wicemarszałkom Sejmu, ale również Prezydium Senatu. Łączna kwota nagród wyniosła ponad 84 tys. zł netto.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN (13.12.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane