• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Rząd zapowiada ulgi dla firm inwestujących w innowacje

Rząd zapowiada ulgi dla firm inwestujących w innowacje
Foto: shutterstock.com Foto: Musimy sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia innowacyjności, w szczególności dla działalności gospodarczej było przyjazne - powiedział Kwieciński

Chcemy, aby firmy inwestujące w innowacyjne projekty mogły korzystać z ulg inwestycyjnych - zadeklarował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Takie rozwiązanie - jak zapowiedział - ma być przygotowane przez rząd.

- Musimy sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia innowacyjności, w szczególności dla działalności gospodarczej, (...) było przyjazne. Chcemy przygotować instrument, który jest powszechnie stosowany we wszystkich krajach, które zajmują się innowacyjnością, a mianowicie ulgi inwestycyjne - podkreślił wiceminister rozwoju.

Chcemy ponadto, żeby działalność gospodarcza była prostsza dla małych i średnich firm - zadeklarował Kwieciński. - Chcemy również sprawić, żeby system instytucjonalny wspierania biznesu w Polsce był silniej skoncentrowany na wspieranie właśnie innowacyjności - dodał.

Wiele zaangażowanych instytucji

- Mamy szereg instytucji, które się tym zajmują, takich jak na przykład Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czy Agencja Rozwoju Przemysłu. Chcemy, żeby one w sposób znacznie skoordynowany działały na rzecz innowacyjności, ale chcielibyśmy tu doprosić inne instytucje, które mogłyby mieć bardzo ważne instrumenty finansowe dla innowacyjności. Jak chociażby Bank Gospodarstwa Krajowego czy może nawet Polskie Inwestycje Rozwojowe, również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - zaznaczył Kwieciński w rozmowie z PAP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane