• rozwiń

Akcyza od e-papierosów później. Jest decyzja rządu

Ekspert o odrabianiu przerw na papierosa Odtwórz: Ekspert o odrabianiu przerw na papierosa
Ekspert o odrabianiu przerw na papierosa "Źródło: TVN24 BiS"

Rząd zdecydował o odroczeniu do 30 czerwca 2020 roku poboru akcyzy od płynu do e-papierosów.

Centrum Informacyjne Rządu podało we wtorkowym komunikacie, że Rada Ministrów przyjęła stosowny projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przygotowany przez ministra finansów."Pobór akcyzy od płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich odroczono do 30 czerwca 2020 r. Pierwotnie pobór ten miał nastąpić od 1 stycznia 2019 r." - napisano w informacji CIR.

Dodatkowy czas dla przedsiębiorców

Wyjaśniono, że wydłużenie okresu na przygotowanie się przedsiębiorców do nowych przepisów dotyczących płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich, pozwoli im uzyskać zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, dostosować budynki i pomieszczenia do wymogów takiego składu, uzyskać zabezpieczenie akcyzowe, a także dostosować linie produkcyjne do oznaczania znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych.

"Dodatkowy czas na dostosowanie prowadzonej działalności do nowych przepisów będzie szczególnie ważny dla przedsiębiorców, którzy nie mając doświadczenia z wymogami dotyczącymi podatku akcyzowego, chcą legalnie prowadzić działalność gospodarczą" - dodano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane