• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Morawiecki nie ma wątpliwości: będą pieniądze na 500 plus

Foto: PAP/ Marcin Obara Foto: Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Wzrost gospodarczy, jaki prognozuje Ministerstwo Finansów, oraz inflacja, która "powinna odbić w przyszłym roku", to są bardzo realistyczne wskaźniki - ocenił we wtorek w rozmowie z dziennikarzami wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wystarczy w przyszłym budżecie pieniędzy na program Rodzina 500 plus. Rząd we wtorek rozpoczyna debatę nad przyszłorocznym budżetem.

Wstępny projekt budżetu na 2017 rok, o którym w poniedziałek poinformowało Ministerstwo Finansów, przewiduje dochody na poziomie 324,1 mld zł, wydatki 383,4 mld zł, a deficyt nie większy niż 59,3 mld zł. Wzrost PKB w ujęciu realnym prognozowany jest na poziomie 3,6 proc. Inflacja ma wynieść 1,3 proc.

- Otoczenie wokół nas jest bardzo dynamiczne, w związku z tym zawsze mogą wszelkie wskaźniki ulec zmianie i nikt nie jest w stanie bardzo dokładnie przewidzieć przyszłości. Ale myślę, że wzrost gospodarczy, jaki prognozuje Ministerstwo Finansów, inflacja, która powinna odbić w przyszłym roku, to są bardzo realistyczne wskaźniki - powiedział we wtorek dziennikarzom wicepremier Morawiecki.

Zapytany przez media, czy wystarczy w przyszłym budżecie pieniędzy na program 500 plus, odpowiedział: "Tak, oczywiście - wystarczy pieniędzy".

Powiedział też, że we wtorek na pierwszej części posiedzenia Rady Ministrów odbywa się pierwsza debata na temat budżetu. Druga część - w czwartek.

- Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że oczywiście wystarczy pieniędzy zarówno na 500 plus, jak i na inne programy inwestycyjne - zapewnił wicepremier.

Nieformalne spotkanie

Jak informował w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek, we wtorek członkowie Rady Ministrów spotykają się na nieformalnym spotkaniu, by przygotować wstępny projekt przyszłorocznego budżetu. Według Bochenka dokument ma zostać przyjęty na posiedzeniu rządu w czwartek.

 

Rzecznik rządu Rafał Bochenek o budżecie na 2017 rok:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane