• rozwiń

Ryanair zniknie z warszawskiego lotniska

Szef Ryanaira o rozbudowie lotniska w Modlinie Odtwórz: Szef Ryanaira o rozbudowie lotniska w Modlinie
Szef Ryanaira o rozbudowie lotniska w Modlinie "Źródło: TVN24 BiS"

Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.

W czwartkowym komunikacie poinformowano, że połączenie między Szczecinem a Krakowem zostanie uruchomione w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu.

Co ciekawe, wraz z uruchomieniem połączenia do stolicy Małopolski znikną jednak rejsy ze Szczecina do Warszawy.

"Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy" - wskazała, cytowana w komunikacie, Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Połączenia między Szczecinem a Warszawą były ostatnimi jakie irlandzki przewoźnik realizował z Lotniska Chopina.

"Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji" - poinformowano w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.

Przypomnijmy, że Ryanair wrócił na stołeczny port w 2016 roku. Początkowo realizował także rejsy z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia, jednak w 2017 roku poinformowano o ich zawieszeniu.

Połączenia krajowe LOT-u

W przyszłym roku Ryanair będzie realizował trzy połączenia krajowe: Szczecin - Kraków, Wrocław - Gdańsk oraz Gdańsk - Kraków.

Najwięcej połączeń krajowych w swoim portfelu mają Polskie Linie Lotnicze LOT. Przypomnijmy, że na początku września br. narodowy przewoźnik uruchomił rejsy między Warszawą a Lublinem. Tym samym obecnie realizuje następujące połączenia krajowe:

- Warszawa - Gdańsk,

- Warszawa - Katowice,

- Warszawa - Kraków,

- Warszawa - Poznań,

- Warszawa - Rzeszów,

- Warszawa - Szczecin,

- Warszawa - Wrocław,

- Warszawa - Zielona Góra,

- Warszawa - Lublin.

Konkurencja na polskim niebie

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale tego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów.

Na drugim miejscu znalazł się LOT. Narodowy przewoźnik obsłużył 2,67 mln pasażerów. Podium zamykał Wizz Air z 2,29 mln pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jan pierwszy
..... połączenie Lublin - Warszawa, chyba tylko dla posłów, pasjonatów latania i tych co mają duże (???) ulgi.... drogą i koleją około 150 km i pewnie szybciej niż samolotem jeśli wliczyć czas odprawy i powrót ze Świdnika do Lublina
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Jarosławh6cj
Duuuuży błąd zez strony Ryanair. Te loty były na pełnym samolocie. Jeśli nie uruchomią podłączenia ze Szczecina do Modlina, to będzie strzał w stopę. A szkoda.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
zeropięcsetstodziewięćset
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane