• rozwiń

Ryanair wycofuje popularne loty z warszawskiego lotniska. Składa skargę do Brukseli

Ryanair stawia na krakowskie lotnisko Odtwórz: Ryanair stawia na krakowskie lotnisko
Ryanair stawia na krakowskie lotnisko "Źródło: tvn24bis.pl"

Ryanair zawiesi loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Gdańska i Wrocławia. Jak poinformował przewoźnik w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl, decyzja wejdzie w życie z końcem sezonu zimowego, czyli w marcu przyszłego roku. - W pełni szanujemy tę decyzję - skomentował Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

"Powodem tej decyzji była alokacja odległych stanowisk postojowych przez PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" - red.) na Lotnisku Chopina, na skutek czego przejazd autobusem po płycie lotniska zajmował 20 minut. Sytuacja ta była dla nas nie do zaakceptowania" - czytamy w komunikacie przewoźnika przesłanym tvn24bis.pl.

Jednocześnie, irlandzki przewoźnik poinformował, że "złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem dominującej pozycji ze strony portu".

Co ważne, zachowane zostaną loty ze Szczecina do Lotniska Chopina. "W tym przypadku 20-minutowy przejazd autobusem nie ma aż tak dużego znaczenia, gdyż nie jest to trasa biznesowa (połączenie wykonywane jest raz dziennie)" - wskazała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią.

Przenosiny do Modlina?

Postanowiliśmy także zapytać, czy w efekcie tej decyzji loty krajowe Ryanaira zostaną przeniesione do portu lotniczego w Modlinie. Przewoźnik wskazuje jednak, że "loty z Wrocławia i Gdańska nie mogą zostać przeniesione na lotnisko w Modlinie, gdyż samoloty bazujące w tym porcie wykonują połączenia na trasach międzynarodowych, które są już w sprzedaży".

Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina w rozmowie z tvn24bis.pl powiedział, że jest to autonomiczna decyzja przewoźnika, którą władze lotniska w pełni szanują. Jednocześnie dodał, że o zawieszeniu lotów dowiedział się z mediów.

Przypomnijmy, że Ryanair powrócił na Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku ubiegłego roku. Stało się to po trzech latach przerwy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Jerronihmo
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
tokmada
Tak, tak... Już niedługo jedyne samoloty w Polsce będą latać na linii Okęcie - Radom i nazad. I to tylko w godzinach 8-15 :)
  • 7
  • 3
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane