• rozwiń

Tani przewoźnik uruchamia nowe połączenia z Gdańska. W tym loty krajowe

Ryanair stawia na krakowskie lotnisko Odtwórz: Ryanair stawia na krakowskie lotnisko
Ryanair stawia na krakowskie lotnisko "Źródło: tvn24bis.pl"

Irlandzka linia Ryanair uruchomiła w czwartek nowe trasy z Gdańska do Ejlatu, Tel Awiwu, Aarhus i Wrocławia - poinformował przewoźnik. Ryanair przewiózł w październiku tego roku na pokładach swoich samolotów 11,8 milionów pasażerów, to o 8 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

"Nadszedł sezon zimowy, a wraz z nim start czterech nowych połączeń z Gdańska. Nasi klienci z Pomorza oraz turyści mają do dyspozycji łącznie 24 trasy Ryanaira" - powiedziała, cytowana w komunikacie, Olga Pawlonka z Ryanaira.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski zauważa, że wśród nowych połączeń znalazła się również trasa do Wrocławia, "o oznacza, że Ryanair nadal stawia na połączenia krajowe".

Odwołane loty

Ryanair poinformował także, że w październiku br. przewiózł 11,8 mln pasażerów.

"Ruch lotniczy Ryanaira w październiku wzrósł o 8 proc., do 11,8 miliona pasażerów, podczas gdy współczynnik wypełnienia samolotów podskoczył o 1 punkt procentowy do 96 proc. Dane zawierają anulowane loty (ogłoszone we wrześniu)" - powiedział, cytowany w komunikacie, Kenny Jacobs z Ryanaira.

Pod koniec września przewoźnik poinformował o odwołaniu 18 tys. lotów zaplanowanych w ramach jesienno-zimowego rozkładu oraz o tymczasowym zawieszeniu 34 tras, wśród których znalazły się również połączenia do polskich portów lotniczych, co miało wpłynąć na plany ponad 400 tys. pasażerów. W tym gronie pojawiły się między innymi loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Gdańska i Wrocławia.

Wcześniej - także we wrześniu - władze linii poinformowały o anulowaniu ok. 2 tys. rejsów między 18 września a 1 listopada br., przyznając, że spółka liczy się z koniecznością wypłaty odszkodowań o łącznej wartości ok. 25 mln euro. Jak tłumaczono, decyzja ta związana była z błędami popełnionymi przy planowaniu urlopów pilotów.

O PRZYCZYNACH PROBLEMÓW RYANAIRA ORAZ O KONTROWERSYJNYM SZEFIE IRLANDZKICH LINII WIĘCEJ PISALIŚMY TUTAJ

Ryanair w czwartek poinformował, że ruch lotniczy w ujęciu rok do roku do października wzrósł o 12 proc., dając 128,2 mln przewiezionych pasażerów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane