• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Niemcy nastawiają się na Chiny. Przesuwa się "zwrotnica w kierunku przyszłości"

Merkel ogłasza rok 2015 rokiem "partnerstwa w innowacji" z Chinami na targach CeBIT Odtwórz: Merkel ogłasza rok 2015 rokiem "partnerstwa w innowacji" z Chinami na targach CeBIT
Foto: mat. prasowe Foto: Rozpoczęły się targi informatyczne CeBIT 2015 | Video: Merkel ogłasza rok 2015 rokiem "partnerstwa w innowacji" z Chinami na targach CeBIT

W Hanowerze w niedzielę rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apelowała o współpracę z Chinami, zastrzegając, że warunkiem jest przestrzeganie zasad. Chiny są w tym roku krajem partnerskim targów.

- Przedsiębiorstwa i inwestorzy chcą wiedzieć, w jakich warunkach ramowych będą działali. Pragną obliczalności, solidności i równego traktowania różnych podmiotów w naszych krajach - powiedziała Merkel podczas uroczystego otwarcia targów w stolicy Dolnej Saksonii - Hanowerze.

Gospodarka 4.0

- Chcemy poprawić i zintensyfikować kooperację z Chinami w dziedzinie gospodarki 4.0 i bezpieczeństwa - zadeklarowała szefowa niemieckiego rządu.

Chiński wicepremier Mai Kai oświadczył, że jego kraj jest gotowy do usunięcia wszelkich przeszkód utrudniających powstanie globalnego rynku. Opowiedział się za stworzeniem międzynarodowego systemu bezpieczeństwa w dziedzinie teleinformatycznej.

Prezes Stowarzyszenia Firm Branży IT Bitcom Dieter Kempf ostrzegł niemieckich przedsiębiorców przed zwlekaniem z cyfryzacją ich firm. - Kto nie ustawi zwrotnic w kierunku przyszłości, ten szybko zniknie z rynku - powiedział Kempf.

Digitalizacja napędza

Tematem przewodnim tegorocznej edycji CeBIT jest digitalizacja i tworzenie sieci łączących maszyny i urządzenia zarówno w procesie produkcji, jak i w życiu codziennym.

Bitcom przewiduje, że obroty w niemieckiej branży teleinformatycznej w tym roku wzrosną o 1,5 proc. do 155,5 mld euro. - Digitalizacja napędza rynek - powiedział agencji dpa szef Bitcom Kempf. Targi potrwają do najbliższego piątku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane