• rozwiń

Temat: Minister finansów Jacek Rostowski

Rostowski: Polska wchodzi w nowy rok w lepszej kondycji niż inne kraje Europy

Rostowski: Rosyjska gospodarka przeżywa głęboki kryzys Odtwórz: Rostowski: Rosyjska gospodarka przeżywa głęboki kryzys
Foto: tvn24 | Video: Fakty po Faktach Foto: Gościem programu "Fakty po Faktach" był Jacek Rostowski | Video: Rostowski: Rosyjska gospodarka przeżywa głęboki kryzys

- Nie wiemy, jak duże będą turbulencje przychodzące ze wschodu, ale jesteśmy lepiej przygotowani, aby się im oprzeć i je przezwyciężyć, niż jakikolwiek kraj europejski - powiedział Jacek Rostowski, były minister finansów w programie “Fakty po Faktach”.

Gospodarka Rosji przeżywa głęboki kryzys. Wynika on przede wszystkim ze spadających cen ropy oraz skutków sankcji Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Skutek sankcji

- Jedna z amerykańskich analityczek powiedziała, że zachodnie sankcje wyciskają życie z rosyjskiej gospodarki. Gdyby nie spadki cen ropy, to sankcje też byłby skuteczne, ale opóźnione. Zadziałyby dopiero gdzieś za rok - uważa Jacek Rostowski, były minister finansów.

Rostowski uważa, że polska gospodarka jest silna, pomimo tego co dzieje się w Rosji. - To skutki dobrego rządzenia przez siedem lat. To nie przypadek, że nasz kraj awansował w rankingu Banku Światowego - uważa Jacek Rostowski.

Jaka przyszłość?

Były minister finansów uważa, że Polska wchodzi w nowy rok w silniejszej kondycji niż inne kraje Europy. - Nie wiemy, jak duże będą turbulencje przychodzące ze wschodu, ale jesteśmy lepiej przygotowani, aby się im oprzeć i je przezwyciężyć niż jakikolwiek kraj europejski - ocenia Rostowski.

- Wygląda na to, że wychodzimy na prostą. To skutek ciężkiej pracy wszystkich Polaków. Wygląda na to, że z tymi wyzwaniami poradzimy sobie - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane