• rozwiń

Temat: Gospodarka

Dobre wieści z polskiej gospodarki. Sprzedaż i produkcja powyżej oczekiwań

Świetne dane dla polskiej gospodarki Odtwórz: Świetne dane dla polskiej gospodarki
Foto: PAP | Video: TVN24 BiS Foto: W marcu wzrosła produkcja przemysłowa | Video: Świetne dane dla polskiej gospodarki

O 8,8 proc. w porównaniu do zeszłego roku wzrosła w marcu produkcja przemysłowa. O 3 proc. urosła też sprzedaż detaliczna. To dane lepsze od prozgnoz.

W marcu produkcja przemysłowa wzrosła rok do roku o 8,8 proc. To wynik lepszy niż oczekiwali analitycy, którzy szacowali, że wzrost wyniesie 7,2 proc.

Dobre dane

W zeszłym miesiącu zwiększyła się też o 3 proc. sprzedaż detaliczna. Również w tym wypadku szacunki analityków na poziomie 1,5 proc. okazały się zbyt skromne.

Dobre dane dla polskiej gospodarki poprawiły notowania złotego. Polska waluta po godz. 14 umocniła się względem najważniejszych walut. Euro osłabiło się do poziomu 3,98 zł, a dolar spadł do 3,71.

 

Dane dotyczące produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej spodobały się też inwestorom na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przed godz. 14 WIG20 znajdował się na poziomie 2480, a tuż po godz. 14 indeks wzrósł do 2498.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane