• rozwiń

GUS: w październiku kupowaliśmy jeszcze więcej

GUS: w październiku kupowaliśmy jeszcze więcej
Foto: TVN24 Foto: Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 3,6 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z wrześniem br. o 4,7 proc. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

"W październiku br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,6 proc. (wobec wzrostu o 2,9 proc. przed miesiącem oraz o 3,7 proc. w październiku ub. roku). W porównaniu z wrześniem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 4,7 proc. (wobec wzrostu przed rokiem o 4 proc.)" - napisano w czwartkowym komunikacie.

Jak dodał Urząd, w październiku br. wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku utrzymał się w większości grup.

Najwięcej sprzedawał sektor motoryzacyjny

Najwięcej sprzedawały podmioty handlujące pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o

15,6 proc. wobec spadku przed rokiem o 0,5 proc.), sprzedające żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 4,1 proc. wobec wzrostu o 6,6 proc. przed rokiem), jak również w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 3,8 proc. wobec wzrostu o 7,7 proc.).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupie „prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach” (o 18,1 proc.) oraz „tekstylia, odzież, obuwie” (o 17,7 proc.). Spadek sprzedaży wykazały natomiast podmioty zaklasyfikowane do grupy „pozostałe” (o 13,9 proc.).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
mamtownosie
Kupcie kapuste i ziemniaki na zime, bo jak Was odlacza od strefy Schengen to wrci komuna i kartki.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
pająk9876
Ty chyba nie wiesz co to Schengen.
Ja bym powiedział inaczej dawajmy więcej wiz to nas odłączą od Schengen, bo dajemy i ci co dostana jadą dalej na naszych wizach.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane