• rozwiń

Temat: Rodzina 500 plus

Miliardy na 500 plus. Ministerstwo podało, ile pieniędzy łącznie trafiło do rodzin

Maląg: nie planujemy waloryzacji 500 plus Odtwórz: Maląg: nie planujemy waloryzacji 500 plus
Maląg: nie planujemy waloryzacji 500 plus "Źródło: tvn24"

Od początku obowiązywania programu Rodzina 500 plus do rodzin trafiło 57,8 miliarda złotych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało w czwartek opracowanie podsumowujące ostatnie trzy lata działań resortu. Podano w nim, że od początku obowiązywania 500 plus do rodzin trafiło 57,8 mld zł. Program objął 2,46 mln rodzin i 3,75 mln dzieci.

- Nasi przeciwnicy próbowali przekonywać, że Polacy nie będą potrafili odpowiednio gospodarować tymi pieniędzmi, a nas jako państwo nie stać na takie rozdawnictwo. Fakty mówią co innego. Mniej niż 0,05 procent świadczeń wychowawczych wypłaconych (przekazanych) jest w formie rzeczowej lub opłacania usług, natomiast gospodarka nie tylko nie runęła na skutek wprowadzenia programu Rodzina 500 plus, ale ma się nawet lepiej, niż przed jego wejściem w życie - oceniła Rafalska.

Rodzina 500 plus

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 roku.

W ramach programu przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane