• rozwiń

Temat: Rodzina 500 plus

Zmiany w 500 plus. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu

Mazurek: rząd zajmie się projektem ws. rozszerzenia 500 Plus w przyszłym tygodniu Odtwórz: Mazurek: rząd zajmie się projektem ws. rozszerzenia 500 Plus w przyszłym tygodniu
Mazurek: rząd zajmie się projektem ws. rozszerzenia 500 Plus w przyszłym tygodniu "Źródło: tvn24"

Projekt w sprawie rozszerzenia programu 500 plus na pierwsze dziecko ma trafić pod obrady rządu w przyszłym tygodniu - poinformowała w piątek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Sejm miałby uchwalić rządowe zmiany na najbliższym posiedzeniu Sejmu po świętach.

O projekt ustawy, który miałby rozszerzyć świadczenia z programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko, Beata Mazurek była pytana na piątkowym briefingu w Sejmie.

Czeka na rząd

- Z tego, co wiem ten projekt ma być rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów w przyszłym tygodniu. Ma też trafić w przyszłym tygodniu do Sejmu - powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wykluczyła przy tym, że jeśli tak się stanie, to na najbliższym posiedzeniu Sejmu projekt zostanie poddany pierwszemu, drugiemu i trzeciemu czytaniu, co oznacza, że zostanie uchwalony.

Jak informowała przed tygodniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, projekt w sprawie świadczenia 500 plus został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów.

Zapowiedzi PiS

Projekt dotyczący przyznania świadczenia 500 plus także na pierwsze dziecko zapowiedział na lutowej konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński w ramach pięciu propozycji programowych, tzw. nowej piątki PiS.

Wśród nich znalazły się także: brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane