• rozwiń
  • WIG20 2225.37 -0.38%
  • WIG30 2524.95 -0.26%
  • WIG 58700.41 -0.09%
  • sWIG80 11628.40 +0.49%
  • mWIG40 3769.60 +0.61%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:49

Dostosuj

Rosja świętuje rocznicę aneksji Krymu. Raport specjalny w TVN24 Biznes i Świat

Foto: EPA Foto: W Rosji odbędą się w środę uroczyste obchody pierwszej rocznicy przyłączenia Krymu

W środę w TVN24 będziemy relacjonować rosyjskie obchody rocznicy aneksji Krymu. Kulminacją uroczystości będzie koncert w Moskwie, przed murem Kremla, w którym udział weźmie prawdopodobnie prezydent Rosji Władimir Putin. Na raport specjalny związany z tym wydarzeniem zapraszamy od godz. 8.00.

W ramach obchodów rocznicy podpisania traktatu o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej, w stolicach republik, krajów i obwodów tworzących FR podniesione zostaną flagi dwóch nowych regionów oderwanych od Ukrainy, a w miastach będą się odbywać uroczyste koncerty połączone z wiecami.

Tymczasem organizacja obrony praw człowieka Amnesty International ma opublikować raport na temat wolności słowa, zgromadzeń i organizowania się na Krymie po zaanektowaniu półwyspu przez Rosję.

Co jeszcze?

Na naszej antenie zastanowimy się także, czy Rosja będzie chciała zmieniać granice w Europie siłą. Zdaniem dowódcy sił NATO w Europie, generała Adriana Bradshawa może stworzyć to zagrożenie dla wszystkich państw sojuszu, szczególnie dla wschodniej flanki.

Naszych gości zapytamy, kto może wziąć udział w majowych obchodach w Moskwie z okazji zakończenia II wojny światowej. Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli już prezydent Chin i przywódca Korei Północnej. A kto przyjedzie z Zachodu?

W Niemczech trwa kolejny, dwunasty w ciągu ostatniego rok strajk pilotów Lufthansa. Odwołano na razie ponad połowę z planowanych 1400 lotów.

W Izraelu ogłoszono wstępne wyniki wyborów do Knesetu. Zwyciężył Likud dotychczasowego premiera Banjamina Netanjahu, który dostanie 29 mandatów w izraelskim parlamencie. Czy uda mu się stworzyć koalicję?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane