• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polscy emigranci "rzucili się" na 500 plus? Zarejestrowano więcej dzieci

"Polscy emigranci rzucili się na 500 plus" Odtwórz: "Polscy emigranci rzucili się na 500 plus"
Foto: TVN24 BiS | Video: tvn24bis.pl Foto: Robert Stanilewicz mówił o 500 plus | Video: "Polscy emigranci rzucili się na 500 plus"

- Dotychczas nie wszyscy spieszyli się, żeby zapisywać dzieci w polskich urzędach, ale bardzo dużo zmieniło się w pierwszym roku istnienia programu 500 plus - tak Robert Stanilewicz w cyklu "3...2...1..." komentuje znaczny wzrost rejestracji dzieci urodzonych za granicą. Mówi też o rozważanej podwyżce opłaty paliwowej i pomysłach zmian w kursie na prawo jazdy.

Jak podkreśla Robert Stanilewicz, "polscy emigranci rzucili się na 500 plus".

- Mieszkają za granicą, rodzą się im dzieci. Dotychczas nie wszyscy spieszyli się, żeby zapisywać je w polskich urzędach, ale bardzo dużo zmieniło się w pierwszym roku istnienia programu 500 plus - zauważa.

Dziennikarz TVN24 BiS zwraca uwagę, że tylko w ostatnich miesiącach wskaźnik rejestracji w urzędach stanu cywilnego urodzonych za granicami dzieci skoczył o 38 procent. Stanilewicz wyjaśnia jednocześnie, że "program 500 plus jest jednak z założenia tylko dla osób, które mieszkają w Polsce".

- Autorzy programu w swojej naiwności myśleli, że takie zastrzeżenie wystarczy. Nie wystarczyło, teraz będą doszczelniać, a ludzie będą na siebie donosić - konkluduje.

Opłata paliwowa

Robert Stanilewicz mówi także o planowanej podwyżce opłaty paliwowej. - Jak nowa, to wyższa, czyli można nazywać ją nową opłatą paliwową plus. Jak kto woli, może "20 groszy plus". Do tego plusa należy dodać jeszcze jeden, czyli VAT, co o prawie 25 groszy przełożyłoby się na cenie litra - zwraca uwagę prowadzący cykl "3...2...1...".

- Kierowcom krew się gotuje już nie tylko od upałów, a z drugiej strony boki można zrywać, jak minister od dróg (Andrzej Adamczyk - red.) tłumaczy, że on kompletnie nic nie wie. Jakby ktoś uwierzył, że to nie jest jego pomysł albo kogoś z jego resortu, że to wszystko "suweren" - dodaje.

Zdaniem dziennikarza TVN24 BiS, "to kolejna sejmowa wrzutka sterowana pewnie z resortu", której jednak na pewno nie uda się wprowadzić jeszcze tego lata.

Prawo jazdy

Zdaniem Roberta Stanilewicza, "koszmarnie wygląda pomysł wprowadzenia egzaminu teoretycznego na prawo jazdy co roku". - Pomysł rzucił pewien egzaminator, ważny, skoro działa w zespole przy ministerstwie - zwraca uwagę, że ministerstwo infrastruktury zastrzega, że nikt nad takim pomysłem nie pracuje.

Stanilewicz proponuje, by wprowadzić kompleksowy egzamin na przykład co pięć lat. - Zawsze się zastanawiałem, ilu kierowcom udałoby się zdać taki egzamin na przykład po 20 latach spędzonych za kółkiem - wskazuje dziennikarz TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Anna0y38
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane