• rozwiń

Temat: Robert Lewandowski

Lewandowski odrzucił propozycję polskiego rządu

Foto: PAP/EPA/WILL OLIVER Foto: Robert Lewandowski odrzucił propozycję polskiego rządu

Robert Lewandowski dostał propozycję od polskiego rządu, który chciał, aby piłkarz Bayernu Monachium reprezentował Polskę podczas kwietniowych Targów Hanowerskich. Piłkarz jednak oferty nie podejmie. "Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe" - informuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ministerstwo Rozwoju.

Propozycja dla gwiazdora Bayernu Monachium oraz kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej kilka tygodni temu wyszła z Ministerstwa Rozwoju, którym zarządza wicepremier Mateusz Morawiecki - o czym pierwszy napisał serwis "Sportowe Fakty", informując, że Lewandowski miał być "twarzą" polskiej delegacji.

Polska będzie współautorem ceremonii otwarcia targów w Hanowerze, a obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości, która odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia.

Jak wyjaśnia w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju, "jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie".

"Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe" - informuje tvn24bis.pl ministerstwo.

Jednocześnie podkreślono jednak, że "nie było rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać 'twarzą' polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017".

Resort dodaje, że "nie ma też rozmów na ten temat z innymi osobami".

Targi Hanowerskie

Targi Hanowerskie (Hannover Messe) to międzynarodowe targi przemysłowe, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy osób. W czasie imprezy swoje produkty i usługi prezentuje nawet 5 tys. wystawców.

Lewandowski jest kluczową postacią Bayernu Monachium, który gra spotkania co trzy dni. W okresie, kiedy odbywają się targi, Bayern rozegra dwa spotkania - 25 kwietnia w półfinale Pucharu Niemiec oraz 29 kwietnia w Bundeslidze.

 

Ile zarabia Robert Lewandowski? Zobacz materiał wideo z 22.09.2016:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane