• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję
Foto: Shutterstock Foto: GINB jest powoływany i odwolywany przez Prezesa Rady Ministrów

Robert Dziwiński, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył, za pośrednictwem ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, dymisję na ręce prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Dymisja została przyjęła.

Jednocześnie - jak podaje ministerstwo w specjalnym komunikacje - do kierowania pracami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego został wyznaczony dotychczasowy zastępca GINB Jacek Szer. Będzie on kierował urzędem do momentu obsadzenia stanowiska GINB w drodze otwartego konkursu, przeprowadzonego zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane.

Bez zakłóceń

- Praca Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przebiega bez zakłóceń. Nie są również przewidziane zmiany w terenowych strukturach architektoniczno-budowlanych i nadzorze budowlanym – powiedział minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

GINB jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra zajmującego się sprawami budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Kim jest?

Robert Dziwiński został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego 31 sierpnia 2007 roku.

Były już GINB ukończył studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1987-1994 pracował w Ministerstwie Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Reprezentował Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w pracach legislacyjnych nad ustawami Prawo budowlane i o zagospodarowaniu przestrzennym.

Jest współautorem projektów ustaw Prawo budowlane i o zagospodarowaniu przestrzennym oraz aktów wykonawczych do tych ustaw. W latach 1995-2007 sprawował funkcję Zastępcy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane