• rozwiń

Wysokie podwyżki na odchodne. Hojny gest minister?

Wysokie podwyżki na odchodne. Hojny gest minister?
Foto: msw.gov.pl / East News Foto: Minister Teresa Piotrowska na odchodne dała wysokie podwyżki szefom służb mundurowych

Minister Teresa Piotrowska na odchodne dała wysokie podwyżki szefom służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych - informuje RMF FM.

Według nieoficjalnych informacji radia w grupie, która otrzymała podwyżki znaleźli się komendanci i zastępcy central policji, straży granicznej, straży pożarnej i BOR-u, a podwyżka w każdym przypadku może wynosić nawet ponad 2 tysiące złotych.

Nowy rząd

Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych pewnym jest, że z rządem pożegna się obecna minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska. Na razie nie wiadomo, kto będzie jej zastępcą.

PiS zdobył w nowym Sejmie 235 mandatów spośród 460.

Kandydatką na stanowisko premiera jest natomiast Beata Szydło. Kto będzie w jej rządzie? Tego na razie nie wiadomo.

Pewne jest natomiast, w ciągu 30 dni od wyborów odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu, podczas którego dotychczasowy premier składa dymisję swojego gabinetu. Potem już wszystko w rękach prezydenta. Jeśli głowa państwa nie będzie zwlekać z decyzjami, nowy rząd może rozpocząć urzędowanie około 20 listopada.

Materiał "Faktów po południu":

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane