• rozwiń

Temat: PiS

PiS ma nowy pomysł na kwotę wolną od podatku. Ale się nie spieszy

PiS ma nowy pomysł na kwotę wolną od podatku. Ale się nie spieszy
Foto: Shutterstock Foto: Podatek jednolity miałby łączyć dzisiejszy PIT, składkę zdrowotną i składki na ZUS.

- Kwota wolna od podatku zostanie "skonsumowana" w projekcie jednolitego podatku - zapowiedział w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Uchwalenie jednolitego podatku planowane jest w 2016 r., a wdrożenie - od stycznia 2018 r. - podał.

Podatek jednolity miałby łączyć dzisiejszy PIT, składkę zdrowotną i składki na ZUS.

- Kwota wolna od podatku zgodnie z decyzją strategiczną rządu zostanie skonsumowana w projekcie jednolitego podatku, czyli jednolitej daniny, i ona będzie zawarta - powiedział Kowalczyk na konferencji, pytany czy wbrew wcześniejszym zapowiedziom kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona w 2017 r.

- Natomiast wdrożenie tego jednolitego podatku planujemy od 1 stycznia 2018 roku, uchwalenie natomiast w roku 2016 - zapowiedział.

- Cały czas podtrzymujemy deklarację, że kwotę wolną od podatku podniesiemy, natomiast termin wdrożenia jest terminem otwartym - powiedział dopytywany.

Wiek emerytalny będzie niższy?

Kowalczyk był też pytany, czy jeśli nie zmienia się kwota wolna od podatku, to czy "otwiera się pole" do obniżenia wieku emerytalnego, odpowiedział: - Na pewno jest na to znacznie większa szansa. Zastrzegł jednak, że nie chce w tej chwili wypowiadać się w tej kwestii.

- Jesteśmy przed rozmowami w sprawie budżetu na przyszły rok i takie ogłoszenie nastąpi lada dzień - zapowiedział Kowalczyk.

 

Zobacz: PalPITacja 2016. Państwo jest jak mafia, podatek jak haracz (29.04.16)

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane