• rozwiń

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Jak wyglądała wyprawa na Księżyc załogi Apollo 17? Czy ropa naftowa jest już najpotężniejszą bronią na świecie? Co warto zwiedzić, będąc w Alpach, na Tajwanie i w Ameryce? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.

SOBOTA 11.06

08:00 Ocieplenie klimatu: Bilans


09:00 Ocieplenie klimatu: Przyparci do muru


13:00 Apollo 17: Ostatni zdobywcy Księżyca

25 maja 1961 roku, prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy rozpoczął największy projekt technologiczny w historii ludzkości – Apollo. Niestety w 1972 roku, zaledwie dwa lata po wyprawie na księżyc Neila Armstronga, zainteresowanie programem zmalało. NASA została zmuszona do rezygnacji ze swoich ostatnich trzech misji, a Apollo 17 była ostatnią wyprawą człowieka na Księżyc. Reportaż ten przedstawia spektakularne nagrania NASA i wywiady z naukowcami, którzy pracowali nad programem Apollo w latach 60-tych i 70-tych. Jest to niezwykła opowieść o determinacji i odwadze pokolenia. Hołd dla trzech dzielnych astronautów i tysiąca mężczyzn i kobiet, którzy stali za nimi w ostatnich dniach programu Apollo w NASA.

 

17:00 Planeta ropy

W chwili, w której po raz pierwszy ludzkość przeprowadziła odwierty po czarne złoto, otworzyła się puszka Pandory. Zmieniliśmy świat na zawsze. Zmieniło się życie ludzi, zrodziły się nowe wojny, a zasób naturalny zmienił się w najpotężniejsza broń polityczną na świecie. Kiedy właściwie ta ogromna przemiana miała miejsce? W tej serii, profesor Iain Stewart odwiedza miejsca bogate w ropę i bada w jaki sposób nasza nienasycona żądza, zmienia planetę, na której żyjemy. To podróż, która pomoże nam odpowiedzieć na fundamentalne pytanie - w jaki sposób staliśmy się tak uzależnieni od ropy naftowej, w tak krótkim czasie? Za tydzień o tej samej porze kolejny odcinek z serii.


20:00 Ewa Ewart poleca: Jak Chiny przeganiają świat

Reporter BBC udaje się do Chin, jednej z największych potęg gospodarczych na świecie. Robert Peston ujawnia, co wydarzyło się wewnątrz tego kraju od czasu załamania gospodarczego w 2008 roku. Jest to opowieść o wydatkach i inwestycjach na skalę dotąd niespotykaną w historii ludzkości, o 30 latach prosperity – nieustannego wzrostu gospodarczego.


21:00 Ewa Ewart poleca: Niewidzialne rewolucje

Dokument opowiada historie ludzi, którzy poszukują alternatyw dla tradycyjnej koncepcji rozwoju za wszelką cenę. Są oni przekonani, że istnieją inne rodzaje bogactwa niż pieniądze – co jednocześnie nie oznacza rezygnację z sukcesu.NIEDZIELA 12.06

07:20 Apollo 17: Ostatni zdobywcy Księżyca


08:30 Niezwykle miejsca Ameryki

Od wielkich jezior po Wielki Kanion, od szczytów Rocky Mountain po wybrzeże raf koralowych – Ameryka to kraj niezwykłych miejsc.

 

09:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan

Reportaż zabiera widzów w podróż po całym Tajwanie. Od gorącej Doliny Piekła, poprzez lasy Muzha, po uliczki Taipei.

10:00 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan cz. 2.


11:00 Majestatyczne Alpy

Legendarny szczyt Mont Blanc, słynne ośrodki narciarskie, malownicze wioski, krystalicznie czyste jeziora i stuletnie lodowce – to Alpy. Reportaż zabiera widzów w niezapomnianą podróż po największym łańcuchu górskim w Europie. Już za tydzień kolejny odcinek z serii.

17:25 Ocieplenie klimatu: Przyparci do muru


20:00 Ewa Ewart poleca: Singapur - nowe oblicze edukacji


21:00 Ewa Ewart poleca: Więzienne państwo cz. 1.

W Stanach Zjednoczonych do więzienia można trafić za wszystko – od opuszczania lekcji w szkole po morderstwo. Więzienie stało się rozwiązaniem na problemy społeczne. Przedstawiamy film, który ujawnia obsesję Amerykanów na tym punkcie.

 

22:00 Ewa Ewart poleca: Więzienne państwo cz. 2.


23:15 Ewa Ewart poleca: Skąd się biorą terrorystki?

Korzystają z wolności jaką daje Zachód, aby z nim walczyć. Nie zważają na prawo żadnego narodu, nawet tego, w którym żyją. Akceptują tylko Szariat. Otwarcie popierają Państwo Islamskie. Dżihadyści od dawna doceniają wpływ kobiet na walkę z zachodem. Skąd się biorą terrorystki?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane