• rozwiń
  • WIG20 2190.20 -0.11%
  • WIG30 2488.98 -0.15%
  • WIG 58009.05 +0.05%
  • sWIG80 11644.52 +0.57%
  • mWIG40 3812.22 +0.41%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:30

Dostosuj

Ważna trasa we wschodniej Polsce do remontu. Jeszcze w tym roku

Ważna trasa we wschodniej Polsce do remontu. Jeszcze w tym roku
Foto: GDDiK Foto: GDDiKA zaplanowała remont drogi krajowej nr 19

Remont trzech odcinków drogi krajowej nr 19 i zabezpieczenie osuwiska przy drodze krajowej nr 73 w miejscowości Bukowa – m.in. te inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku na Podkarpaciu przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus, jeden z największych tegorocznych remontów będzie dotyczył drogi krajowej nr 19.

Jakie odcinki?

- Wyremontować planujemy trzy odcinki tej trasy: Lipowica – Trzciana (długość 6,1 km), Zarzecze – Nisko (2,3 km), Górno - Sokołów Małopolski. (2,8 km). W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia, pojawi się nowe oznakowanie, wykonane zostaną też zjazdy - dodała.

W ramach remontu odcinka Trzciana – Lipowica zostanie również ułożony mniej więcej 1 km chodnika. Roboty będą wymagały wprowadzenia czasowego ruchu wahadłowego. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada br.

Również przy drodze krajowej nr 19 w Tylawie na odcinku ponad pół kilometra wybudowany zostanie chodnik. Ta inwestycja zostanie wykonana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Inwestycje

We wrześniu br. zakończyć się ma zabezpieczenie osuwiska przy drodze krajowej nr 73 w miejscowości Bukowa. Jak zaznaczyła Rarus, inwestycje ta rozpoczęła się w ub.r. Trasa ta zostanie również przebudowana w tym miejscu.

Kolejną inwestycją, która rozpoczęła się w ubiegłym roku, a zakończy w obecnym, jest likwidacja kolein i spękań na drodze krajowej nr 94 na blisko 40–kilometrowym odcinku Kosina-Radymno.

Natomiast do końca listopada br. zakończyć ma się budowa ekranów akustycznych wzdłuż istniejącej obwodnicy Stalowej Woli w ciągu drogi krajowej nr 77.

Przebudowa

W tym roku rozpocznie się również przebudowa skrzyżowania w Ostrowie koło Radymna na drodze krajowej nr 94. Rarus podkreśliła, że celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa. „Zadanie polegać będzie na przebudowie skrzyżowania, budowie 800 metrów chodników, dwóch zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej” - powiedziała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

W przetargu na wykonanie tej inwestycji najniższą ofertę (prawie 4 mln zł) złożyła firma Strabag. Przebudowa skrzyżowania ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku.

Kiedy gotowa będzie pełna sieć polskich autostrad? Materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane