• rozwiń

Temat: Gospodarka

Amerykański producent broni składa wniosek o upadłość

Tysiące par butów przed Kapitolem. Przejmujący protest przeciw broni Odtwórz: Tysiące par butów przed Kapitolem. Przejmujący protest przeciw broni
Tysiące par butów przed Kapitolem. Przejmujący protest przeciw broni "Źródło: tvn24bis"

Remington, jeden z najstarszych i najbardziej znanych amerykańskich producentów broni, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości - podaje CNN Money.

Firma Remington Arms, której początki sięgają 1816 roku, była w coraz trudniejszej sytuacji za sprawą drastycznego spadku sprzedaży broni. W ubiegłym roku jej obroty skurczyły się o 30 procent i wyniosły 600 milionów dolarów. Na fatalną sytuację finansową producenta wpłynęło też rosnące zadłużenie.

Ogłoszenie upadłości nie oznacza jednak, że firma zniknie. Dzięki przepisom zawartym w Rozdziale 11 Kodeksu upadłościowego Stanów Zjednoczonych Remington będzie mógł przeprowadzić restrukturyzację, która ma umożliwić firmie dalsze funkcjonowanie i utrzymanie się na rynku.

Plan naprawczy

Będzie to możliwe, bo spółka przedstawiła plan naprawczy, w ramach którego chce zmniejszyć zadłużenie o 700 milionów dolarów oraz uzyskać wsparcie finansowe dla swoich spółek zależnych. Wspomniane spółki mają być zasilone kapitałem w wysokości 145 milionów dolarów.

Remington oświadczył również, że ogłoszenie upadłości nie wpłynie na produkcję broni, która ma być kontynuowana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane