• rozwiń

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Nowe technologie społecznie użyteczne Odtwórz: Nowe technologie społecznie użyteczne
Foto: sektor3.0 | Video: tvn24 Foto: Jednym z prelegentów festiwalu był Jerzy Owsiak | Video: Nowe technologie społecznie użyteczne

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.

Festiwal Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W jego ramach w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się dziś cykl wykładów. Jednym z prelegentów był Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Rozmawiamy z ludźmi, którzy przyjeżdżają ze świata mówić o nowych technologiach. To zaszczyt, że bierzemy w tym udział. To dobrze, że mówimy o nowoczesnym wolontariacie, bo w Polsce funkcjonuje on niecałe 30 lat. Cieszymy się, że mamy w tym ogromny udział - powiedział Owsiak.

Z kolei Dawid Szarański, dyrektor programu"Sektor 3.0 mówił, że nowe technologie na pierwszy rzut oka kojarzą się z biznesem, który ma przynosić zyski.

- My mówimy, że w trzecim sektorze obowiązują te same zasady. Jeżeli chcemy mieć większy efekt skali, docierać do większego grona darczyńców, to musimy korzystać z nowych technologii - mówił Szarański.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane