• rozwiń
  • WIG20 2147.26 -0.59%
  • WIG30 2429.63 -0.55%
  • WIG 56530.41 -0.64%
  • sWIG80 11463.88 +0.15%
  • mWIG40 3598.12 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:40

Dostosuj

Przegląd prasy. Boom na wakacje w kraju

Większa ochrona turystów. Wszystko, co musisz wiedzieć Odtwórz: Większa ochrona turystów. Wszystko, co musisz wiedzieć
Większa ochrona turystów. Wszystko, co musisz wiedzieć "Źródło: TVN24 BiS"

Dla hotelarzy i właścicieli pensjonatów to były wakacje marzeń. Według wyników z rezerwacji na popularnych e-platformach z kwaterami 75 procent więcej Polaków niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Ceny były dużo wyższe niż latem 2017 r., a mimo to urlopowicze najczęściej wyjeżdżali trzy-, czteroosobowymi rodzinami, z których co trzecia brała ze sobą zwierzę domowe - informuje gazeta. Według informacji "Rz" najdrożej było nad morzem i w górach, mimo sinic, które pojawiły się w Bałtyku na przełomie lipca i sierpnia - wtedy ceny spadły na kilka dni o jedną trzecią.

Dlaczego?

Zdaniem rozmówcy "Rz", Jarosława Kałuckiego z Travelplanet.pl rekordowa liczba wczasowiczów w Polsce to wynik dobrej pogody, ciepłej wody w morzu i jeziorach oraz wyższych dochodów rodzin. - Polacy nie tylko wysyłali swoje dzieci na obozy i kolonie, ale też przynajmniej na część urlopu wyjechali z całą rodziną - tłumaczył w rozmowie z "Rz".

Jak powiedział gazecie ekspert platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl Grzegorz Kołodziej, "w żadnym wypadku nie mogą narzekać właściciele obiektów z Zakopanego, Gdańska, Kołobrzegu, Wrocławia czy Warszawy, którzy w okresie letnim zarobili o ok. 75 proc. więcej niż w 2017 roku". Jego zdaniem ma to związek z tym, że Polacy decydują się na więcej niż jeden wyjazd w okresie letnim.

Jakie kierunki?

Podobnie jak w zeszłym roku, najpopularniejszymi miastami nad morzem były Gdańsk, potem Sopot i Gdynia. W górach Zakopane, Karpacz i Kościelisko. Średnio trzy-, czteroosobowa rodzina rezerwowała tam przynajmniej cztery noce. Dłuższe wypady nad morze dotyczyły szczególnie Kołobrzegu i Władysławowa - średnia rezerwacja to sześć dni. W wyjazdach weekendowych dominują Kraków i Wrocław, gdzie rezerwowano pokoje maksymalnie na trzy noce - czytamy w artykule.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane