• rozwiń

Ceny prądu w górę. Wicepremier o terminie wypłaty rekompensat

Sasin o rekompensatach za ceny prądu Odtwórz: Sasin o rekompensatach za ceny prądu
Sasin o rekompensatach za ceny prądu "Źródło: Radio Zet"

Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje rekompensaty dla gospodarstw domowych za wzrost cen energii elektrycznej w roku 2020 roku - poinformował szef tego resortu Jacek Sasin. Z wypowiedzi wicepremiera wynika, że zostaną one wypłacone w 2021 roku, jednak pod uwagę brane są wcześniejsze "zaliczki".

Sasin oświadczył w czwartek w Radiu ZET, że resort "dopracowuje szczegóły" projektu ustawy o rekompensatach dla gospodarstw domowych za wzrost cen energii elektrycznej w 2020 r.

- Myślę, że w ciągu kilku tygodni projekt ten trafi do parlamentu - dodał wicepremier.

Sasin podkreślił, że chodzi o rekompensaty, czyli późniejszy zwrot większych wydatków, który będzie "realizowany po zakończeniu roku (2020 - red).

- Takie rekompensaty będą mogły zostać wypłacone, gdy będzie wiadomo, ile konkretne gospodarstwo domowe w 2020 roku dopłaciło - wyjaśnił minister.

Zaliczki

Jak dodał, "zastanawiamy się nad mechanizmem, by w trakcie roku dać taką zaliczkę na rekompensatę, a potem rozliczyć całość po końcu roku". Zastrzegł, że byłoby to skomplikowane i nie wiadomo, czy uda się to zrobić.

Prezes URE zatwierdził dotychczas taryfy na 2020 r. trzech z czterech największych sprzedawców energii elektrycznej. Przewidują one średnio 12 proc. wzrost cen.

Sasin pytany, czy na rekompensaty będą mogli liczyć odbiorcy, którzy nie korzystają z taryf, tylko ofert wolnorynkowych, stwierdził, że nie odpowie teraz na to pytanie.

- Będą mógł o tym mówić, kiedy będziemy mieli gotowy projekt. Nie chcę w tej chwili robić takich zapowiedzi - oświadczył.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
turwal
Brawo !!!!!
Otrzymam rekompensatę od Państwa za którą sam zapłacę Państwu.
Pomysł doskonały i suweren się ucieszy .
Nowa myśl ekonomiczna czyni cuda.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane