• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Jest praca, ale nie ma chętnych. Pilnie szukają "ambitnych i odpowiedzialnych"

Jest praca, ale nie ma chętnych. Ratownicy wodni pilnie poszukiwani Odtwórz: Jest praca, ale nie ma chętnych. Ratownicy wodni pilnie poszukiwani
Jest praca, ale nie ma chętnych. Ratownicy wodni pilnie poszukiwani "Źródło: tvn24"

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, a w wielu miejscach w Polsce brakuje ratowników wodnych. - Szukamy ludzi ambitnych i odpowiedzialnych - mówi Tomasz Zalewski, prezes Zachodniopomorskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego brakuje 200 ratowników wodnych. Podobne braki są w innych miejscach w kraju, a sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Tomasz Zalewski, prezes Zachodniopomorskiego WOPR-u w rozmowie z reporterem TVN24 zachęcał do podjęcia pracy w tym zawodzie.

Brakuje ratowników

- Jeżeli jesteś młody, ambitny, chętny do pracy i umiesz pływać, to nie idź na zmywak, tylko dołącz do naszej ekipy, bo to fajna i odpowiedzialna praca. My rzeczywiście ratujemy życie - mówił Tomasz Zalewski i dodał, że oczywiście przed rozpoczęciem pracy trzeba się do niej przygotować.

- Należy przejść kursy i zdać egzaminy z udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście to koszty, ale zwrócą się po pierwszej wypłacie. Zainteresowani zdążą jeszcze zdobyć odpowiednie klasyfikacje przed sezonem. Właśnie robimy nabór na kurs ratownika wodnego - dodaje.

Zalewski podkreślił też, że praca nie jest wolontariatem, a ratownicy otrzymują normalne wynagrodzenie. - Jest z tym coraz lepiej, bo samorządy, które zatrudniają ratowników, coraz bardziej ich doceniają i coraz więcej można zrobić - zapewnił Zalewski.

Jakie wymagania?

Aby zostać ratownikiem wodnym należy posiadać odpowiednie uprawienia. Mowa między innymi o ukończonym szkoleniu ratownictwa wodnego lub stopień WOPR uzyskany przed 2012 rokiem. Należy też ukończyć szkolenie KPP, czyli Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i być sprawnym fizycznie.

Ratownicy wodni mogą - w zależności od kwalifikacji, doświadczenia oraz długości umowy - zarobić od około trzech do nawet 4,5 tys. zł miesięcznie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane